Yaşam

Karıncaları Evden Uzaklaştırmanın 10 İlginç Yöntemi

Karıncaları evden uzaklaştırmanın 10 ilginç yöntemi için farklı seçenekler sunuluyor. Özelliklede bazı dönemler için karıncalar için bu tarz önerilere sıklıkla ihtiyaç duyulur.

Karıncaları evden uzaklaştırmanın yöntemi için farklı öneriler bulunuyor. Bu konuda pek çok öneri çeşitlerinin geliştirilmesinin temel sebebi; karıncaların her yerde istila etme özellikli olmalarıdır. Geçmiş yıllardan beri sürekli olarak farklı alanlarda karıncaların istilası yaşanmıştır.

Günümüzde genel olarak sıklıkla sunulan karıncaların uzaklaşması sağlayan yöntemler için şunlar önerilebilir;

1-) Kahve Tozu

Kahve kokusu her yerde kendisini belli ediyor. Evin karınca gelen bölgelerine kahve tozu bırakarak karıncalara veda edebilirsiniz. Karıncalar kahve kokusundan kaynaklı olarak o bölgeye giden yolu tercih etmez.

2-) Nane Yağı

Karıncalar için bazı koku çeşitleri itici bir güçtür. Evinizi karıncalardan koruma yöntemiolarak nane yağını pratik bir şekilde kullanabilirsiniz. Nane yağını evinizin bazı bölgelere sürmeniz yeterli olacaktır. Böylece nane yağının kokusunu alan karıncalar; yön değiştirme seçeneklerini kullanacaklardır.

3-) Limon Suyu

Limon evlerde her alan için kullanıma uygundur. Fonksiyonel bir gıda türüdür. Limonun faydaları arasında karıncaları uzaklaştırmakta yer alıyor. Evlerin özelliklede pencere ya da kapı bölümlerine limon suyunu bırakarak sizde evinizi karıncalara zarar vermeden koruyabilirsiniz.

4-) Sirke

Karıncaların kokulara karşı hassasiyetleri büyüktür. Sevmedikleri kokular karşısında yol değiştirirler. Karıncaların sevmediği kokular arasında ise; sirkede yer alıyor. Sirke ile karıncaları uzaklaştırma yöntemi oldukça basittir. Kapı girişlerine sirke dökmek yeterli olacaktır.

5-) Sabunlu Su

Sabunlu sularda koku çeşitleri daha net olarak yayılır. Bu durum ise karıncalar için bir tehdit olarak görülür. Sabunlu su kokan evlerin yolu; karıncaların yolundan geçmez.

6-) Kireç

Geçmiş dönemlerde kireç ile badanalı evler bulunurdu. Badanalarda kirecin kullanılma amacı; evi haşere ve karıncalarda korumaktır. Çünkü kireç içerdiği maddeler gereği karıncaları yok eder.

7-) Acı Biber

Acı biberin genel kokusu; karıncaların sevmediği koku çeşitleri arasında yer alır. Acı biberler bir su içerisinde kaynatılır. Ardından çeşitli bölgelere su fısfıs yardımı ile sıkılır. Bu durum karıncalar için evinize gelmeme sebebidir.

😎 Bebek Pudrası

Karıncaların evlerde belli başlı giriş bölgeleri bulunur. Bu bölgelere benek pudrası dökerek; karıncaların evinize uğramamasını sağlarsınız.

9-) Tebeşir Tozu

Bazı maddelerden karıncalar geçemiyor. O madde çeşitlerinden birisi de tebeşir tozu oluyor. Giriş bölgelerine tebeşir tozu dökerek karıncalara veda edebilirsiniz.

10-) Tarçın

Bilindiği üzere tarçının çok keskin olan bir kokusu bulunuyor. Bu yüzden de karıncalar için tarçın itici bir güçtür. Günümüzde özelliklede tarçın ile karınca uzaklaştırmak yöntemi sıklıkla kullanılıyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu