Moda

Kırmızı Cesaretin Rengi

Günümüzde kırmızı renk arzu ve tutkunun simgesi olarak bilinmektedir. Böyle bir rengi üstünde taşıyabilme her kadının yapabileceği türden bir şey değildir. Kış sezonun da olmazsa olmazlarından biri olan kırmızı, günlük hayatımızda giyebileceğimiz ama iş kıyafeti arasında görülmesi ve giyilmesinin biraz cesaret gerektirdiğini belirtmek isteriz.

Kırmızı Cesaretin Rengi
Kırmızı Cesaretin Rengi

Tasarımcıların kırmızı renge gereğinden fazla önem vermesinin sebebi seksi ve dikkat çekici olmasıdır. Her türlü kombine açık olan kırmızı renk kadınlara sağladığı seksilik ve dikkat çekici bir görünüm sağlaması nedeniyle kadınlar tarafından sık kullanılmaktadır. Bazı kadınların ülkemizde ayıp olarak algılaması yüzünden kırmızı renge karşı bir ön yargıları vardır. Kırmızı renk her kadının giyebileceği bir seçenek olsa da günümüzde çok az kadının cesaret edip giyebildiği türden eşyalar olarak bilinmektedir.

Kırmızı Akımı Gittikçe Artıyor

Bana kırmızı yakışmıyor ve sevmiyorum diyen kadınların yanıldığı uzmanlar tarafından kanıtlanmıştır. Kırmızıyı sevmemeniz kullandığınız tonlamalardan dolayı veya yaptığınız kombinelerden dolayıdır. Kırmızının her tonlamasını kullanabilir ve kendinize yakışanı olanı seçebilirsiniz. Daha şık ve alımlı görünmenin kırmızıdan geçtiğini belirtmek isteriz. Ünlü modacılarında ortak görüşe sahip olduğu bu sezonun en şık görünümü kırmızıdan geçtiğini söylemeleri, kadınlarımızı tarafından biraz daha cesaret edilerek giyilmesini ve şık bir görünüm elde edilmesini sağlamıştır.

Kırmızı Cesaretin Rengi
Kırmızı Cesaretin Rengi

Kırmızı renk adeta arzu ve tutkunun simgesi olmaktan çıkmış ve artık cesaret ve şıklığın simgesi haline dönüşmüştür. Tasarımcılar tarafından bir moda haline getirilen kırmızı ve tonlamaları, ülkemizde moda akımı sayesinde popülerlik kazanmış ve cesaret edemeyen kadınların daha çok kırmızı renk giymelerini sağlamıştır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Bir tasarımcı olarak yazıyı çok beğendim,gerçekten güzel bir açıklama net ve anlaşılır olmuş . Kırmızı zaten başlı başına bir çekicilik yansıtıyor. Özellikle moda da zaten bu en üst seviyelerde. Makyaj ve giyilen kıyafetler yüzünden kendini çok ön planda tutan bu renk fazla asildir.Kırmızıyı doğru kullandığınızda çok güzel sonuçlar elde edersiniz.nn1nn1nn1nn1nn1nn1nn1nn1nn1nn1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu