Güzellik

Güzel Dişlere Sahip Olmak

Güzel dişlere sahip olmak her insanın en büyük arzularından bir tanesidir. Ancak güzel dişler ve dişetleri için ne yapılması gerektiği konusunda pek çok kişi tam anlamıyla fikir sahibi değil. Bu konuda yapılması gereken şeylerin başında ise düzenli bir şekilde diş hekimini ziyaret etmek geliyor. Bu ziyaretler insanları korkutuyorsa, korkularını azaltmak adına çeşitli yöntemleri de deneyebilirler.

Güzel Diş ve Dişetleri için İpuçları
Güzel Diş ve Dişetleri için İpuçları

Bunun yanı sıra güzel dişler için diş ipi kullanmayı alışkanlık haline getirmek gerekiyor. Fırça öncesinde diş ipi kullanmak, dişlerin arasında yemek parçalarının kalmasını da engelleyecektir. Diş ipinin olmadığı durumlarda ise kullanılan kürdan eğer ki sert bir şekilde diş etlerine bastırılırsa kanama ve diş taşı oluşumu meydana gelebilecektir. İnsanların yanıldığı diğer bir konu da diş fırçalarının süresi. Kullanılan diş fırçalarının 3 – 4 ayda bir yenisi ile değiştirilmesi gerekiyor.

Güzel Diş ve Dişetleri için İpuçları
Güzel Diş ve Dişetleri için İpuçları

Diş minelerini korumak isteyen insanların, düzenli olarak peynir, süt, yumurta sarısı ve balık tüketmesi gerekiyor. Kahve, şarap ya da dişlerde lekeye neden olan yiyecek ve içeceklerin oluşturduğu diş lekelerini gidermek isteyen kişiler çok daha parlak dişler için karbonatla ağızlarını fırçalayabilir. Bunun yanı sıra dişlerinin sağlığını korumak için eğer ki reflü varsa bu reflüyü gidermek için dikkatli olmak gerekiyor. Çünkü asit reflüsü ortaya çıktığı zaman diş mineleri ciddi oranda zarar görecektir. Bunu engellemek için kafeinli içecek ve kızarmış besin kullanımını azaltmak gerekiyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Dişlerimi yaptırmadan önce gülerken azımı kapatıyordum ortamda herkes dilediğince kahkaha atarken ben ise gülümsüyordum kendimi dışlanmış hissediyordum yaptırdıktan sonra bunun farkına vardım artık hem daha cesaretli daha özgür hissediyorum kendimi . Diş sağlığı insanın psikolojik olarak gerçekten çok etkileyen faktörlerden biri .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu