Dekorasyon

Parke Taşı

Dış ortamlarda kullanılan ve adeta kurtarıcı bir ürün olan parke taşı gün geçtikçe daha fazla tercih edilmeye başlandı. Bazı dönemlerde yollarda, kaldırımlarda, parklarda ve bahçelerde kullanılan bu ürünlere alternatif ürünler de ortaya çıktı. Bu dönemlerde parke taşının gözden düştüğünü söyleyebiliriz. Ancak parke taşlarının eski popülerliğini yeniden kazanması uzun sürmedi.

Parke Taşı
Parke Taşı

Dayanıklı Ve Kaymayı Önleyen Yapıya Sahip

Çünkü parke taşı mevcut ürünler arasında hem montajının kolaylıkla yapılabiliyor olması hem de son derece dayanıklı olmasıyla dikkat çekiyor. Son yıllarda renk, model ve ebat seçeneklerinin de çoğalmasıyla birlikte bu ürünlere olan ilgi de arttı. Artık konutların giriş bölümlerinde de parke taşları kullanılıyor. Her türlü hava koşuluna karşı gayet dayanıklı olan bu ürünler kaymayı önlemesiyle de yüzleri güldürüyor.

Parke Taşı
Parke Taşı

Bu nedenle belediyeler de ortak kullanım alanları olan parklarda, yürüyüş ve koşu parkurlarında hatta bisiklet parkurlarında dahi kaplama olarak parke taşını tercih ediyor. Bu kaplama taşlarının özellikleri bunlarla da sınırlı değil. Fiyatları da gayet ekonomik ve bu yönü ile herkesin tercihi olabiliyor.

İlk etapta parke taşlarının işte bu özellikleri göze çarpıyor olsa da daha detaylı incelendiğinde parke taşlarının olumlu özelliklerine yenilerini eklemek de mümkün olabiliyor. Örneğin herhangi bir yerde bulunan parke taşı kırıldığında en düşük maliyet ile onarımının gerçekleştirilmesi mümkün. Kırılan taş çıkarılarak yerine aynı ebatta olması kaydıyla yenisi yerleştirilebiliyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Artık iç mekanları düzenlemek kadar dış mekanları düzenlemek de sıklaştı. Apartmanızın ya da iş yerinizin önünü parke taşlarıyla dekarasyon yapabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu