Güzellik

Yüz Şekillerine Göre Kaş Modelleri

Kaşları biçimlendirmek için yüz şekillerine göre kaş modelleri hakkında daha fazla bilgi edinin!

Kalp Şekilli Yüz Yapısı

Kalp şekilli yüz yapısına sahip olan kişiler kaşlarının daha biçimli görünmesinde alçak kavisli modelleri tercih etmelidir. Köşeli hatların çizilmesi bu yüz şekline uygun düşmeyeceğinden daha yumuşak geçişli hatların tercih edilmesi öneriliyor. Kalp şekilli yüzlerde çene ön planda yer alır. Çenenin daha büyük görünmesini önlemek için ise köşeli biçimlendirmelerden kaçınılmalıdır.

Yuvarlak Şekilli Yüz Yapısı

Yuvarlak yüz yapısına sahip kişilerin yüze uygun kaş modeli konusunda dikkat etmesi gereken nokta yüzlerini daha yuvarlak gösterecek olan yumuşak geçişli biçimlendirmelerden uzak kalmaları gerektiğidir. Yüzün yuvarlak yapısını biraz olsun rahatlatan kavisli kaş modellerine önem vermelidirler. Dairesel hatlar yuvarlak yüzün daha geniş görünmesine neden olacağında geniş yüzlü kişiler kavisli kaş modelini tercih etmelidir.

Oval Şekilli Yüz Yapısı

Yüksek kavisler ile birlikte ultra düz kaşların oval şekilli yüz yapısına sahip olanların yüzlerinde kullanılmaması gerektiği bilinmelidir. Yüz hatlarının oranının korunmasında oldukça etkili olan doğru biçimlendirme oval yüz şeklinde de önemli bir konudur. Bu yüz hattına sahip kişiler karakteristik kaşlardan olabildiğince uzak durmalıdırlar.

Kare Ve Dikdörtgen Şekilli Yüz Yapısı

Kare ve dikdörtgen şekilli yüz hatlarına sahip olanlar ince ve zayıf kaş modellerinden uzak durmalıdırlar. Aksi halde yüzün ifadesini bozabilir. Kaş modeli için bu kişiler yüzlerinde dikkati yüzün üst bölgesine çekmelidirler. Bunun içinde güçlü ve dağınık kaşların tercih edilmesi gerekir. Hatta güçlü kaşların yapısını koruması için bu kişilerin kaş bakımlarına ekstra özen göstermeleri gerekir.

Uzun Şekilli Yüz Yapısı

Uzun yüz yapısını biraz daha geniş göstermek için uzun veya düz şekillendirilmiş kaşların tercih edilmesi gerekir. Kavisli kaşlar bu yüz şeklinin daha da uzun görünmesine neden olacağından kavisli modellerden uzak durulmalıdır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu