Yaşam

Kadınlar Neden Orgazm Taklidi Yapıyor?

Kadınlar Neden Orgazm Taklidi Yapıyor? Bu yazımızda siz değerli takipçilerimiz için kadınlar neden orgazm taklidi yapıyor? Sorusunun cevabını ele alacağız.

Kadınlar neden orgazm taklidi yapıyor? Sorusu özellikle çiftler arasında çokça sorulan sorulardan birisidir. Burada orgazm hakkında bilgisi olmayanlara orgazmı şu şekilde tanımlayabiliriz. Orgazm aslında bir cinsel ilişki sırasında ulaşılması hedeflenen doruk noktası yani cinsel hazzın en yoğun bir şekilde yaşanmasını sağlar.

Özellikle kadınların ve erkeklerin cinsel ilişki sırasında deneyimlemeyi istedikleri bu psikolojik deneyime bakacak olursak bu deneyim daha çok ortalama 10-20 saniye sürmektedir. Aynı zamanda kişilerde yoğun bir duygu ve rahatlama hissi de yaratmaktadır.

Bundan dolayı orgazm nedir sorusuna cevap olarak aslında bir cinsel birlikteliğinde olmazsa olmazıdır. Son yapılan araştırmalara da bakacak olursak özellikle kadınların orgazm durumuna ulaşma süreleri erkeklerden daha uzun bir zaman almaktadır. Ve ya cinsel ilişki sırasında bazen hiç olmayabilir. İşte bu durumun getirdiği sonuçlara da bakacak olursak birçok kişi kadınların orgazm taklidi yaptığını düşünmektedir.

Partneri Tutmak İçin Orgazm Taklidi Yapmak

Kadınlar orgazm taklidi yaptıkları sürece burada özellikle ‘’eşini elinde tutma stratejisi’’ olarak görülmektedir. Burada özellikle kadınlar için orgazm yaptıkları süre boyunca erkekler tarafından değerlendirilmektedir. Bu nedenle kadınlar cinsel ilişki sırasında erkeklerini tutmak için orgazm taklidi yapmaktadır.

Kadınlar orgazm taklidi yaparken aslında eşlerini korumayı ummaktadır. Son yapılan çalışmalara göre bu aslında eşlerinin aldattığı düşüncesiyle yapılan bir hareket olarak da değerlendirilebilir.

Partneri Cinsel Olarak Tatmin Etmek İçin Orgazm Taklidi Yapmak

Son yapılan araştırmalara göre kadınların orgazm taklidi yapmasının bir nedeni olarak da, cinsiyet ve cinsellik hakkında eşler arasında yaşanan özel durumların aslında orgazm taklidiyle nasıl açıklanabileceği söylenmiştir.

Burada özellikle bir kadın düşündüğümüz zaman genel olarak erkeklerin cinsel açıdan tatmin olmaları için burada kendilerine ihtiyacı olduklarını düşündükleri için bu süreç boyunca aslında orgazm taklidi yapmaktadırlar yani kadınların orgazm taklidi aslında erkeğini tatmin etme düşüncesinden çıkmaktadır. Özellikle bu görüş feministler tarafından yanlış algılanan bir düşünce olup kadınların erkeklerin cinsel zevklerini tatmin aracı olarak görülmesine karşı çıkmışlardır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu