Yaşam

Evinizin Havasını Temizleyen Bitkiler Hangileridir?

Evinizin Havasını Temizleyen Bitkiler Hangileridir? Evinizin havasını temizleyen bitkiler ile tanışıp daha temiz ve ferah bir ortam yaratabilirsiniz. Üstelik eviniz daha güzel kokularla tanışır.

Evinizin havasını temizleyen bitkiler sadece havayı değiştirmekle kalmaz. Öte yandan eviniz için görsellik açısından da katkıları çok büyüktür. Bu alanda hem sağlıklı bir hava soluyabilir hem de ev içinde daha temiz ve ferah bir havaya sahip olabilirsiniz.

Aloe Vera Bitkisi

Aloe vera bitkisi sadece bir bitki işlevini görmez. Öte yandan kökünde salgılamış olduğu jel gibi akıntısını da alıp cildinize uygulayabilirsiniz. Oldukça sağlıklı bir bitki olma özelliğine sahiptir. Bu bitki bugün kozmetik anlamında birçok krem ve jel içinde de kullanılmaktadır. Evinize temiz hava katan bitkiler alanında bu bitki çok faydalı olarak ön plana çıkar.

Kurdele Çiçeği

Hem dış görünümü hem de sunmuş olduğu kokusu ile anında ayırt edilir. Ev içinde güzel ve hoş bir koku ambiyansını sizlere yaşatır. Bu açıdan en çok kullanılan bitkilerden biri de denilebilir. Oldukça sağlıklı ve kullanışlı bir bitkidir. Kokusu çok olduğu için en kötü kokuları bile anında bastırır.

Kauçuk Ağacı

Kauçuk ağacı ile bu alanda görsellik açısından evinizin havasını değiştirebilirsiniz. Ancak bunun dışında bu ağacın sunmuş olduğu doğal koku da ön plana çıkar. Bu doğal koku ile tanışıp eviniz için tıpkı tabiattan gelen bir koku ortaya koyabilirsiniz. Evin havasına katkı sunan kokular alanında bu koku anında ayırt edilebilir. Tıpkı bir ormanda yürüyormuşsunuz gibi bir hisse kapılırsınız. Ormanın derinliklerinden gelen koku ile bu ağaç vasıtasıyla tanışabilirsiniz.

Barış Çiçeği

Barış çiçeği ile sanki bir bahçede yürüyorsunuz hissine kapılırsınız. Bu bitki çok hoş ve kalıcı bir kokuyu ev içine salar. Bir oda spreyine bile gerek kalmaz. Sadece  bu koku ile evinizin havasını baştan aşağıya değiştirebilirsiniz. Tek bir odada kalsa bile bitkinin etki gücü çok fazladır. Diğer odalara kadar yayılan bir koku ortaya koyar. Kalıcı kokular alanında bu kokuyu ve daha fazlasını deneyimleyip evinizin havasını en kısa sürede değiştirebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu