Anne-Çocuk

Bebeğin İhtiyaç Listesinde Olmazsa Olmazlar

Bebeğin İhtiyaç Listesinde Olmazsa Olmazlar nelerdir? Bebeğin ihtiyaç listesi özellikle yeni doğum yapmış anneler ve babalar tarafından merak edilir. Bu liste kimi zaman uzayadabilir.

Bebeğin İhtiyaç Listesinde Olmazsa Olmazlar nelerdir? Bebeğin ihtiyaç listesi alanında birçok şey sayılabilir. Ancak bunlar arasında en öne çıkanı sadece acil gerekli olunan eşyalardır.

1) Bebek Bezi

Bunlar arasında ilk sırada bebek bezi gelir. Bebek bezi ihtiyaç listesinin en başında yer alır. Bu alanda bebek bezi alarak bebeğinizin ilk ihtiyacını karşılayabilirsiniz. Bebek bezinin rahat olması da burada önemlidir.

2) Biberon

Biberon ise bebek bezinden sonra ön plana çıkan diğer ihtiyaçtır. Bebek ihtiyaçları arasında biberon önemli bir alanı temsil eder. Bebeğin beslenmesi için özellikle biberona ihtiyaç duyulur. Biberon ile bebeğin besin ihtiyacı da bir bakıma sağlanmış olur.

3) Pişik Kremi

Bebeklerin en çok ihtiyaç duyduğu şeylerden birisidir. Bebekler sık sık pişik olur. Bu pişik halleri ise onlara acı yaşatır. Bebeklerin pişik hallerinden kurtulmak ve korunmak için pişik kremine acil olunacak şekilde ihtiyaç duyulur. Pişik kremi gibi bebeğinizin rahatlamasına da yardımı olabilirsiniz. Bebeğinizin bu yolla hassas olan cildi de korunmuş olur.

4) Pudra

Pudra bebeğinize bez bağladıktan sonra ortaya çıkan bir durumdur. Pişik halinin yaşanmaması adına önceden alınan önlem olarak ön plana çıkar. Bebek için ihtiyaçlar alanında özellikle pudra bezin neden olacağı tahrişi de önler. Pudra bebeğinizin bez bağlıyken huysuz olmasının da önüne geçer.

5) Emzik

Bir bebek için emzik her zaman gerekli olan bir gerece dönüşür. Bebek emzik ile vakit geçiştirir. Emzik bir bakıma bebeğin oyuncağı olarak da kullanılır. Bebekler huysuz oldukları zaman onlara anında emzik verilir. Emzik ile bir anda bebeğin ağlaması kesilir. Bu yüzden emzik de olmazsa olmazlar arasında yer alır.

6) Tulum vs. Kıyafet

Bebeğin giyim ihtiyacı da önemlidir. İhtiyaç listesinde ön plana çıkan bir yapıdadır. Kıyafet alanında rahat bir tulum bebek için her zaman kurtarıcı rol oynar. Bebeğin karşılanması gereken ihtiyaç listesi içinde tüm bu sayılanlar bebek için mutlaka tedarik edilip karşılanmalıdır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu