Moda

ESKİ BAYRAMLARI GERİ GETİRMENİN YOLLARI NELERDİR?

ESKİ BAYRAMLARI GERİ GETİRMENİN YOLLARI NELERDİR?

Eski bayramlar özleniyor ve toplum tarafından geri getirilmek isteniyorsa en başta menfaatler, çıkarlar, bencillikler bir kenara bırakılmalı ve toplum olarak öze dönülmelidir.

 

Eski bayramlar özleniyor ve toplum tarafından geri getirilmek isteniyorsa toplumda yaşayan insanlar, içindeki sevgi tohumlarını tekrar yeşertmeli, insanlar birbirlerine saygı ve muhabbetle davranmalı, insanlara surat asmak yerine güler yüz gösterilmeli, aile büyükleri yük olarak değil de nimet olarak görülmelidir.

 

ESKİ BAYRAMLARI GERİ GETİRMENİN YOLLARI NELERDİR?

Eski bayramlar özleniyor ve toplum tarafından geri getirilmek isteniyorsa toplumda yaşayan insanlar, bayramı tatil olarak değil de bayram olarak görmeli ve bayramı bayram gibi kutlamalıdır. Öyle beş yıldızlı otellerde tatil yaparak ve bunu da nispet yapar gibi sosyal medya ortamlarında paylaşarak eski bayramlar geri getirilmez.

 

 

Eski bayramlar özleniyor ve toplum tarafından geri getirilmek isteniyorsa toplumda yaşayan insanlar, öyle sosyal medya üzerinden birbirlerine mesaj ve caps göndererek bayramlaşmamalıdır. İnsanlar birbirlerini ziyaret etmeli, birbirleriyle hoş sohbetler etmeli, şakalaşmalı, birbirlerine espriler yaparak takılmalı ve kaynaşmalıdır.

ESKİ BAYRAMLARI GERİ GETİRMENİN YOLLARI NELERDİR?

Eski bayramlar özleniyor ve toplum tarafından geri getirilmek isteniyorsa küskünler veya dargınlar bir araya getirilmeli, barıştırılmalı ve birbirleriyle hem dünyalık hem de ahretlik hakları için helalleştirilmelidir.

Eski bayramlar özleniyor ve toplum tarafından geri getirilmek isteniyorsa toplumda fakirler ve yetimler maddi çıkarlar uğruna göz ardı edilmemelidir. Fakirlere yardım eli uzatılmalı ve bir yetim çocuğu veya bir fakir çocuğu baştan aşağı giydirilerek sevindirilmelidir.

Eski bayramlar özleniyor ve toplum tarafından geri getirilmek isteniyorsa insanlar, kapitalist düzenin üzerlerinde oluşturmuş olduğu fakir kalırsam ne yaparım korkusundan kurtulmalı ve kendi özüne dönerek kendi gibi davranmalıdır. Biz kendimiz gibi davranırsak hem bayramlarımızı bayram gibi idrak eder hem de toplumsal birçok sorunumuza çare üretiriz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu