Güzellik

Tanışalım mı ben kalp krizi

Tanışalım mı ben kalp krizi

Merhaba. Benim adım kalp krizi. Adımız çıkmış dokuza inmez sekize, bu nedir yahu? Herkesin dilin de ben, her yerde ben. Kötü olan yine ben. Hakkında kitaplar, düzinelerce yazı yazılan ben. Kocaman profesörlerin kürsülerin de anlattığı yine ben. Size göre ben kötüyüm değil mi.  Ama siz? Sizin hiç kusurunuz yok bu konuda öylemi? Benden hoşlanmadığınızı biliyorum. Açıkçası bende size bayılıyor değilim. Olur, olmadık zamanlarda gelip, kalbinizde kriz olmaktan bende çok yoruldum artık inanın. Sayenizde ne gecem nede gündüzüm belli değil. Sizin, kendinize yaptıklarınız yüzünüzden emekli olabilmek gibi bir ihtimalimde yok. O kadar yoğun bir tempoyla çalışıyorum ki size haberde veremiyorum.’ İyi akşamlar ben kalp krizi, bu akşam müsaitseniz size bir uğrayacağım ‘diyemiyorum çok üzgünüm.
Benim adım kalp krizi. Adım itici olabilir. Ama varlığımı isteseniz de istemeseniz de kabul etmek zorundasınız. Hangi birinize yetişeceğim bilmem ki. Sigarasını keyifle yirmi beş yıldır tüttürüp duran Necati beye mi. Yoksa ağır yağlı kızartmaları sofrasından hiç eksik etmeyen Müzeyyen hanım size mi?
Hele şu her şeyi kendisine stres, sinir yapmaktan vazgeçmeyenler bıktım artık sizden. Güya hakkımda çok şey bildiğinizi sanıyorsunuz. Evet, aslen memleketim kalbiniz, içindenim. Orda doğuyorum, orda yaşıyorum. Özellikle sağlıksız yaşam sürenlere, beslenme alışkanlıkları düzensiz ve tek tip olanlara, her şeyi kafasına takanlara uğruyorum. İşim çok kolay kalbiniz hemen anlıyor benim geldiğimi. Ah, bir  dili olsa da konuşabilse. Ne hale getirmişler seni. Bundan sonrası artık kaçınılmaz. Görevimi yapmak zorundayım. Onu daha önce, sigarayı içmeden önce düşünecektiniz Selçuk bey. Şimdi karış masanda işimi yapsam nasıl olur? Daha uğramam gereken bir dünya kalp var. Benimle tartışman sana bir şey kazandırmaz artık. Umarım bu noktada ne yapman gerektiğini biliyorsundur. Bilmiyor musun yoksa? ya onlar, onlarda mı bilmiyor. Ne zaman öğreneceksiniz bunları bilmem ki. Ama yok, başınıza gelmeden hatırlamıyorsunuz beni. Üzgünüm. Evet, benim adım kalp krizi ama bütün bu olanlar benim suçum değil.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu