Güzellik

Yüzü Zayıf Gösteren Saç Modelleri

Yüzü Zayıf Gösteren Saç Modelleri

Saç modelinin yüz hatlarına uygun olarak seçilmesi, her ne kadar çoğu zaman göz ardı etsek de oldukça önemli bir konudur. Doğru saç modelleri ve yüz tipine uygun kesimler, yüzün çekici bölgelerini vurgular. Kimi saç modelleri de dikkatleri çekerek, bayanların yüz bölgesini daha dişi ve zayıf gösterir.
Yuvarlak yüzlü, dolgun yanaklı bayanlar, uygun saç modelleri ile yüz hatlarını daha keskin ve zayıf gösterebilirler. Burada en öneli nokta, yuvarlak ve dolgun yüzlerde çok iddialı modeller ve sıra dışı kesimlerin kullanılmaması gerektiğidir.
Yüzü zayıf gösteren saç modelleri hangileridir?
Uzun  ve katlı kesim yüzü zayıf gösterir
Uzun ve düz bir saç dolgun yüzü daha da dolgun gösterecektir.  Hatta ince telli çok uzun saçlar, kilolu yüzlerde öncelikle dolgun yanakları vurgulamaktadır. Ancak dolgun bir yüze sahipseniz bu uzun saç kullanamayacağınız anlamına gelmez. Hatta yuvarlak yüzlerin daha uzun görünmesi için uzun saçların kullanılası önerilmektedir ancak saçlar bir parça dolgun görünmeli ve katlı olmalıdır. Uzun saçlarınıza dolgun katlar verdirerek, yüzünüzün daha ince görünmesini sağlayabilirsiniz. Önde çok fazla kısaltılmayan, arkada uzun bırakılmış ve yoğun katlı bir modelde balyaj, yüzünüzü keskin ve ince hatlı, daha zarif gösterecektir. Bunun yanında klasik bob stili tarzın katlı modelleri, kilolu yüzler için en ideal seçenektir.
Asimetrik kesim saç modelleri yüz hatlarını ince gösterir
Dolgun ve yuvarlak yüzde asimetrik kısa kesimler, sizi hem daha çekisi hem de zayıf gösterir. Ensede küt şeklinde toplanan yanlarda ise uzun bırakılan, bir yanda uzun bırakılarak diğer yanda kısa kesilen saç modelleri, yüzün ince hatlarını  vurgulayacağı için dikkati dolgun yanaklardan çeker. Asimetrik kesimlerde saç, çok dolgun bir modelde kesilmediği sürece yüzün daha biçimli algılanmasını sağlayacaktır.

İri dalgalı modeller dikkatli kullanıldığında yüzü zarif gösterir
İri uzun dalgalı modellerden bahsetmiyoruz elbette! Çünkü bu modeller, dikkati tamamen yüz bölgesine çekeceği için, dolgun, iri dalgalı, uzun saçlar zarif yüz hatları için daha idealdir. Ancak omuz hizasından inmeyen boyda iri dalgalar yüzü daha zayıf gösterecektir.

Kahküllü topuz her zaman yüzü ince gösterir
Tepeden, hafif dağınık, yanlarda çok sıkı toplanmamış, önde belirgin perçemle hareketlendirilmiş bir topuz modeli, yüzün dolgun yanlarını gizleyerek ve dikkati saçlara çekerek sizi hem çekici hem de daha zayıf gösterecektir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu