Dekorasyon

Mobilyalarla sürekli değişebilen konseptler

 

Mobilyalarla sürekli değişebilen konseptler

 

Mobilyalarla sürekli değişebilen konseptler oluşturabiliriz. Örneğin, doğanın uyanış mevsimi: Bahar! Doğaya egemen olan bu canlanış ve hareketlilik, bütün canlılara da yansır. İnsan da bu sevinç ve heyecanlardan payını alır. Ve insan yaşadığı mekânları da baharın sevinciyle doldurmak ve doğadaki değişime uygun olarak dönüştürmek ister. Ama mobilyalarımız ve onlarla bize özgü bir konsept oluşturacak olan aksesuarlarımız her mevsim değiştirilemeyeceğine göre, daha başta mobilyalarımızı seçerken, her mevsim bir başka konsept ve hava oluşturmanın mümkün olduğu modeller seçebiliriz. Bu yetenek ve seçkinlikteki mobilyalarla evler ve ofisler elbet sürekli yenilenebilir. Bu sürekli yeni ve yenilik demek olur.

Oturma odalarının dekorasyonu neden önemlidir?

Evimizin oturma odasından başlayabiliriz. En çok zamanımızı geçirdiğimiz ve dahası sevdiklerimizi, konuklarımızı ve dostlarımızı kendi dünyamıza davet ettiğimiz bu mekân elbette en çok özen ve ilgiyi hak eden yerlerdendir. Bu sebeple mesela iyi bir oturma grubu evimiz için çok iyi ve çok gerekli olacaktır.

Oturma takımları, sürekli farklı bir konsept sunabilen yeteneklerinin yanında, aynı zamanda en çok kullandığımız yaşam alanlarımızı fazlaca etkilerler. Dolaysıyla bu mekânlarda kullanılacak mobilyaların da pratik kullanımlı ve aksesuarlarının da hafif olması gerekir. Ağır havadaki mobilyalarla çok gösterişli aksesuarlar bizi arzu ettiğimiz ferah ortama ulaştıramayacaktır. Öyleyse hem mobilyalarımızın ve hem de aksesuarlarımızın oturma odası için pratik ve hafif temada olması iyi olacaktır.

Değiştirilebilen konseptler nasıl oluşturulabilir?

Modern tarzda seçeceğiniz koltuk takımları ve yine modern tarzdaki şık sehpalar oturma odanızı hem işlevsel ve hem de her mevsimde değiştirilebilir tarza kavuşturacaktır. Artık hem mevsimlere göre ve de hem de kişisel isteklerinize göre mobilyalarla sürekli değiştirilebilen tarzlar oluşturabilirsiniz. Böylece en çok bulunduğumuz yaşama alanı hem kendimize ve hem de yakın arkadaş ve dostlarımıza hep sıcak ve sevimli olacaktır. Dahası, istediğimiz zaman farklı ve değişik bir konsepte geçebileceksiniz.

Mobilya sanatı mekânları yaşanılası ortamlar yapma sanatıdır; üretilen her mobilya bu amaca hizmet eder. Koltuk mobilyaları sürekli değiştirilebilen konseptler sunmaları bakımından bu sanatın önemli ögelerinden sayılırlar. Gerçekten de oturma odaları için üretilmiş modern tasarımlı koltuklar ve sehpalar, birkaç parça aksesuarla birlikte bu sanatı size kanıtlayacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu