Dekorasyon

Yatak Odanızı Yeni Baştan Yaratın

Yatak Odanızı Yeni Baştan Yaratın Makale Bilgileri – İyi Makale <!– –> <!– –>

Yatak Odanızı Yeni Baştan Yaratın

 

Özellikle biz kadınlar, hayatımızın belirli dönemlerinde farklılık arayışına gireriz. Alışılmış ve rutin olan her şeye karşı ilgisiz davranışlar sergileyebiliriz. Bu durum, bazen etrafımızdakilere karşı, bazense evimizin bir köşesine karşı, değişiklik yapma isteğini tetikler.

Yatak odanıza, alternatif fikirlerle hayat vermeye ne dersiniz? Şimdi kendinize bir sebep bulun ve sizin için en önemli oda olan yatak odanızı baştan yaratın. Size huzur verecek tasarımlarla yenilenen odanızda, sadece kendinize özel yaşam alanı yaratarak küçük bir dünya inşa edebilirsiniz. Yatak odası dekorasyonu tasarımlarında, rahatlık ve konforun yanı sıra, şık ve iç açıcı sitiller her zaman en doğru seçimlerdir.

İşte size, kendinizi mutlu hissedeceğiniz yaratıcı yatak odası dekorasyon fikirleri;

Yatak odasında hangi renk kullanmak gerekir?

Dekorasyon uzmanlarına göre yatak odası rengi, odaya her adım attığınızda sizi odaya çekecek bir renkte olmalı. Yapılan araştırmalar ise bu rengin “turkuaz” olması gerektiği yönünde. Bu renk, insana huzur verirken, aynı zamanda pozitif duygular hissetmeyi de sağlıyor. Duvar renklerinde, yatak örtülerinde veya perde ve objelerde, bu rengin gücünden yararlanabilirsiniz. Turkuaz ve beyazın mükemmel kombinasyonunu, odanın obje ve mobilya renklerinde kullanabilirsiniz.

Yatak odası, nasıl dizayn edilir?

İlk olarak, sizi mutlu edecek ve baktıkça içinizi açacak aksesuarların seçimiyle işe başlayın. Soft görünümlü cam objeler ve renkli biblolar, yatak odalarında hayat verir. Aynaların romantik büyüsünden de faydalanabilirsiniz. Aksesuarları, karyolanızın çevresini zenginleştirecek şekilde konumlandırın.

Yatağınızın ayakucuna koyacağınız prenses koltuğu ile güzel bir oturma alanı yaratabilirsiniz. Yatak ucunu oturma alanıyla birleştirirseniz, odanızda artı bir yer oluşturursunuz.  Böylece bir odada iki oda rahatlığına erişebilirsiniz.

Güzel bir yatak başlığı seçmek, odanın enerjisini yükseltir. Yatağınızın başlık kısmını daha da görkemli hale getirebilmek ve ihtişamlı bir hava yaratmak için, duvar kısmını göz alıcı bir renge boyayabilirsiniz.  Böylece başlık da ön plana çıkacak, odanızı geniş gösterecektir.

Gardırobunuzu, kapının hizasına gelecek şekilde duvara yakın olarak yerleştirin. Böylelikle, yatak odanıza adım attığınızda görüş alanınızı doldurmayacak ve ferah bir görünüm yer sağlayacaktır.

Özellikle küçük odalar için çok amaçlı olduğu düşünülen puf, gerektiğinde sandık görevi yapıp odanızı daha düzenli hale getirecektir.  Yatak odanızı kalıplaşmış klasik takımlarla değil de,  birbirine uyumlu özgün parçaları birleştirerek farklılığa bir adım atabilirsiniz.

Yatak odası tasarımları, insana heyecan veren güzel uğraşlardır. Kendi ellerinizle hayat verdiğiniz bu oda, aynı zamanda sizi yansıtacaktır. Bundan dolayı, yatak odanızı içinizden geldiği gibi dekore ederken, kullanım alanlarını ferahlatmaya da özen gösterin.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu