Dekorasyon

Evin Girişi İçin Kendi Tarzınızı Yansıtın

 

Evin Girişi İçin Kendi Tarzınızı Yansıtın

Her evin kendine has ve özel bir tasarımı vardır. Genellikle bu tasarımlar ev sahiplerinin tarzını ve zevkini yansıtın. Bu nedenle bir evin dekorasyonu öncelikle evin giriş bölgesinden başlar. Bu nedenle ev giriş dekorasyonları oldukça önemlidir. Herkesin kendi zevkine ve tarzına göre tasarladığı bu bölgeler pek dikkat edilmese de çok önemlidir. Eve gelen ilk misafirlerin ilk olarak dikkat edecekleri yer evin girişidir. Eğer evinizin girişlerinize şık bir dekorasyon yaratırsanız daha misafirleriniz eve girmeden büyülenirler. Bu dekor işlemlerini yapmak oldukça önemlidir. Herkes kendi tarzına göre modeller belirleyip gerekli ürünleri alması gerekir.

Evin Girişi Vestiyerle Başlar

Evlerimizin kapı önlerine kendi tarzımızı yansıtmadan önce ilk dikkat etmemiz gereken konu önceliktir. İhtiyaçlara göre belirlenen bu öncelikler arasında ilk sırada vestiyer modelleri gelir. Eve gelen misafirlerin üstlerini ve ayakkabılarını koydukları bu bölüm ne kadar şık olursa giriş o kadar başarılı olur. Bu vestiyerlerin genelde uzun olmamasına dikkat edin. Çünkü uzun vestiyer avantaj gibi gözükse de aslında tez avantajdır. Öncelikle duvarı kapatır ve gizler. Ayrıca onun boy olarak kapladığı alanın boşalması sayesinde oraya şık bir saat ya da bir tablo yerleştirebilirsiniz. Eğer vestiyer rengi düşünüyorsanız mutlaka zıt kardeş olan siyah ve beyaza yönelin. Siyah ve beyaz her zaman asaletin rengidir.

Evin Girişini Resimlerle Süsleyin

Eğer geniş bir aile sahipseniz ve aile fertleri ile bol sayıda resminiz varsa bu ürünleri rahatlıkla aksesuar olarak kullanabilirsiniz. Evin girişinden itibaren başlayan resim sergisi tadında ki aile üyelerinin resimleri sanki sizi bir müzayede de havası katar. Genellikle saraylarda çokça tercih edilen bu sistemi sizlerde evlerinizde küçük resimlerle sağlayabilirsiniz. Sadece dikkat etmeniz gereken konu sakın çerçevenin rengiyle duvarı boğmayın

Evinizin girişini çiçeklerle süsleyin

Özellikle doğa ve ya çiçekseverlerin asla vazgeçemediği ev giriş dekorasyon ürünleri çiçeklerdir. Saksı da ya da vazo da tercih edilen bu çiçekler genellikle toplu halde bulunur. Evin girişinden itibaren güzel bir koku yayılması sayesinde evin ne kadar temiz ve kullanışlı olduğu anlaşılır. Genellikle evlerin girişinde karanfil, orkide, lale ve gül bulunmaktadır. Beyaz tercih sebebidir.

Evinizin Giriş Duvarlarını Süsleyin

Eğer tamamen kendi tarzınızı yansıtmak istiyorsanız o zaman mutlaka duvarları seçmelisiniz. Kendi tarzınıza uygun tablolar ya da stickerlar yardımıyla oldukça kolay bir dekorasyon yaparsınız. Eğer bir hayranı olduğunuz ve ya ilgi alanınıza giren bir şey varsa onun puzzle resmini oraya asmak oldukça orijinal bir fikirdir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu