Güzellik

PARLAK SAÇLAR İÇİN SÜPER İKİLİ;AVOKADO VE ZEYTİNYAĞI!

AVOKADO VE ZEYTİNYAĞI

Saçlarımız günlük hayatın yorgunluğundan etkilenir. Dışarıdaki kirli hava, stres, dengesiz beslenme gibi olumsuz faktörler saçlarımızın kırılmasına, sönmesine ve kurumasına sebep olur. Avokado ve zeytinyağı içerdikleri vitamin ve minareller ile birçok sağlık problemine, cilde, hazımsızlığa, yaşlanmanın belirtilerine ve düzenli beslenmeye olumlu etkiler göstermektedir. Yemeklerde ve kürlerde sıklıkla kullanılır. Birçok faydası bulunan zeytinyağı ve avokadonun saça da çok iyi geldiğini biliyor muydunuz? Her zaman salatalarınızda buluşan bu muhteşem ve faydalı ikiliden yapacağınız basit maske ile saçlarınızın parlaklığını yeniden kazandırabilirsiniz.
İçerisindeki toksit madde sayesinde yaşlanmanın etkilerini büyük ölçüde azaltan avokado, yaşlanan saçlarımızı yeniden gençleştirir. Hemen hemen her bakım ve sağlık ürününde kullanılan mucizevi yağ olan zeytinyağıyla birleşmesi sonucu harika bir maske elde edeceksiniz. Olgun ve yumuşak bir avokado seçin. İkiye bölün ve bir kase içinde ezin. İçine iki yemek kaşığı zeytinyağı ekleyin ve iyice ezip karışmalarını sağlayın. Krem kıvamına gelen bu maskeyi 2 dakika bekletin ve saçınıza sürün. Saçınızın kirli veya temiz olması fark etmez. Diplere de hafif değdirin ve özellikle saç uçlarınıza yoğun olarak sürdükten sonra 20 dakika açık bir şekilde bekletin. Yağın emilmesini sağlamış olacaksınız. Avokado parlaklığı verirken, zeytinyağı da saç derinizi besleyecektir. Süre dolduktan sonra saçlarınızı ılık suyla saç diplerinize yavaşça masaj yaparak durulayın. Saçınızı kuruttuktan sonra saç bakım kreminizi isterseniz sürebilirsiniz.
Haftada 1-2 kere yapmanız yeterli olacaktır. İlk zamanlarda saçınızda yumuşama olarak kendini gösterecektir. İlerleyen haftalarla birlikte saçınızdaki parlaklığı siz de fark edeceksiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu