Moda

Kulak Manşetleri

Kulak Manşetleri

Takı, tamamlayıcı unsurların en önemlileri arasında yer almaktadır. Tarzınızı belirleyen unsurlardan biri olan takıları seçerken dikkatli olunması oldukça önemlidir. Takı seçiminde modayı takip etmek de son derece önemlidir. 2015 moda takı trendleri konusu incelendiğindekulak manşetleri önemli bir yer edinmektedir.

Kulak manşetleri dünyada “ear cuff” ismiyle bilinmektedir. Dünyada hızla gelişen bu akım ülkemizde de hızlı bir biçimde yayılmaktadır. Bu takıları takmak cesaret istemektedir. Özellikle, önemli firmaların defilelerinde sıklıkla kulak manşetlerine rastlamaktayız. Tasarımcılar birbirinden ilginç modellerle karşımıza çıkmaktadır.

Kulak Manşetleri

Kulak manşetleri kulak memesi ve kepçe kıkırdağına takılan küpe diye de bilinmektedir. Bu konuyla ilgili yapılan şık tasarımlar büyük beğeni toplamaktadır. Bu takılardan tercih ederken büyüklüğe ya da renge dikkat etmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde olumlu sonuç elde etmemiş ve tarzınızı olumsuz etkilemiş olursunuz.

Kulak manşetleri altın, gümüş gibi değerli madenlerden üretilmektedir. Daha uygun fiyatlara metal manşetler de bulunmaktadır. Özellikle altın olan kulak manşetleri oldukça revaçtadır. Taşlarla süslenmiş olan bu takılar, parıltılı görüntüsüyle dikkat çekmenize olanak tanımaktadır.

Kulak Manşetleri

Kulak manşetleri çeşitli figürler kullanılarak üretilmektedir. Hayvan figürlü kulak manşetleri oldukça dikkat çekicidir. Yılan ya da daha değişik hayvanların figür olarak kullanıldığı bu manşetler tarzınıza farklılık katacaktır. Bunun yanı sıra uzun zincirli modeller de özellikle yaz aylarında sıkça tercih edilmektedir. Uzun zincirli manşetler daha çok davetlerde ve önemli gecelerde kullanılmaktadır.

Kulak manşetleri konusunda figür, renk ya da taşlar konusuna karar vermeden önce tarzınıza en uygun olanı belirlemeniz gerekmektedir. Bunu yaparken kulak yapınızı da mutlaka göz önünde bulundurmalısınız. Tüm bu etkenleri dikkate alarak, en doğru manşeti seçtiğinizde şıklığınızın yanına bir de farklılık katmış olacaksınız. Bu yılın en önemli takı trendlerinden olan kulak manşeti modeller sizleri beklemektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu