Moda

Kendinize Uygun Rengi Seçin

Sevdiğiniz renklerin hayatınıza neler kattığınız düşündünüz mü ya da bu renkler sadece somut olarak hayatınızı renklendirmeye mi yarıyor? Gözünüze hitap eden ve sizi pozitif enerji ile dolduran renklerin hepsinin kendi içerisinde anlamları vardır. Örneğin: günlük hayatta özellikle de bayanlar tarafından en çok kullanılan renklerin başında gelen kırmızı rengi nabzı yükseltirken soğuk renklerden olan mavi ise kişinin daha sakin olmasına yardımcı oluyor.

Kendinize Uygun Rengi Seçin
Kendinize Uygun Rengi Seçin

Evinizin daha geniş görünmesini istiyorsanız beyaz rengin dışında daha iç açıcı renkler kullanabilirsiniz. Özellikle işten yorgun geldiğinizde evinizin sizi güzel bir şekilde ağırlamasını istiyorsanız kapıdan girer girmez bulunan bölümün rengini sevdiğiniz bir renk yapabilirsiniz.

Hayatınızı Renklendirin!

Günümüzde renklerin anlamı üzerine yapılan araştırmalar renklerin her ülkede yakın anlama geldiğini ortaya çıkarmıştır. Fakat bazı ülkelerde bu durum tam tersi durumlar ile de karşılaşılabilir. Örneğin: Japonya’da bizim ülkemizin aksine cenazelerde beyaz rengi giyilir. Beyaz rengi şüphesiz ki her ülke de temizliğini ferahlığın ve saflığın simgesi olmuş ve bu doğrultu da kullanılmıştır.

Kendinize Uygun Rengi Seçin
Kendinize Uygun Rengi Seçin

Renklerin anlamlarını göz önünde bulundurduğunuz da hayatınızda daha önce hiç görmediğiniz bir kişinin kullandığı renklere bakarak nasıl bir kişiliğe sahip olduğunu anlayabilirsiniz. Açık ve canlı renkler üzerinde durmuş ise o kişinin eğlenceli ve hareketli biri kişiliği olduğunu anlayabilirsiniz. Fakat bu renklerin aksine daha koyu renkler üzerine yapmışsa tercihini bu seferde bu kişinin daha ağır bir tarzsı olduğunu anlayabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu