Güzellik

Sağlıklı Saçlar için Öneriler

 

Saçlarınızın her daim sağlıklı görünmesini sağlamak için yapılacak şeylerin başında; onları tararken hırpalamamak, saçları her gün yıkamamak, kuaförde sıklıkla fön çektirmemek, saçlara işlem yaptırmamak geçer. Saçları tararken, tarağı aldığınızda, tarama işlemine kökten başlamamalıyız. Daima uçlardan başlayıp, uçlar bittikten sonra kökten ortaya doğru tarayınız.Genellikle hanımların en çok yaptığı ve saçların kırılmasına sebep olan hata bundan kaynaklanır.Siz ,siz olun kuaföre gittiğinizde,saçınız kesime hazırlanana kadar olan zaman zarfında, eğer saçınız taranmaya diplerden başlanıyorsa, uyarınız lütfen.

 

sağlıklı saçlar

Saç Sağlığı için Ne Yapılmalı ?

 

Bir diğer konuda; saçlarınızı organik boya ile boyayın yada boyatınız. Organik boyaya ulaşamıyorsanız, Palette’ nin son serisi doğala yakın ve argan yağlarıyla güçlendirilmiş çok güzel bir ürün olup, tavsiye edilebilecek bir üründür. Eğer , saçların renk tonunu kendiniz açmak istiyorsanız ve saçlarınız koyu renkse ,alacağınız 10 numara boya idealdir. Renk, zamanla birkaç boyama ile oturacaktır. Saçlarınızı en fazla 1 ay süre ile boyayınız yada boyatınız. Düz boya, hiçbir zaman saçı yormaz. Fakat renk pigmentleri, çok sık aralıklarla değiştiği zaman saçın kalitesini bozabilir. İdeal saç kalitesine sahip olmak için, saçlarınızı boyamayıp, şampuan seçerken de doğala yakın yada bitkisel özlü şampuan kullanın. Bilin ki; Her işlem, sizi güzel gösterse de saç kalitenizden ödün vermeyin. Her ödün,daha sonra size ‘’mutsuzluk’’ olarak geri dönecektir.

 

Güçlü saçlar

 

Asla Brezilya Fönü yada kalıcı perma gibi uygulamalardan uzak durun. Kuaföre gittiğinizde, kuaförünüzün önereceği ürünler yanında , saçlarınızı ne çok açık renge nede koyu renge boyatın. Saçınızın sağlığı açısından, kısalığı yada uzunluğu önemli değildir. Saçınızın gürleşmesini sağlamak ve saç dökülmesinin sebebine inmek vücudunuzun yeteri kadar çinko alıp almadığından emin olun. Saçlarınız dökülüyorsa, çinko takviyesi yapmanız gerekebilir. Bunu, eczaneden alacağınız bir tabletle yada doğal yiyeceklerden sağlayabilirsiniz. En fazla çinko bulunan yiyecek, kabak çekirdeği olup günde 2 avuç kadar tüketmenizde sakınca yoktur. Ayrıca, 2 haftada bir zeytinyağı ile yumurtayı karıştırıp, banyo öncesinde, saçlara nüfus etmesini sağlayıp ,1 saat kadar sonra yıkayabilirsiniz. Tüm bunları uyguladığınız takdirde, sağlıklı ve gür saçlara sahip olacaksınız.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu