Gebelik

Kanser, Anne Karnında Ki Bebeği Etkiler Mi?

Kanser hastalığı tüm bireylerin yaşama ihtimali olan oldukça kötü ve zor bir durumdur. Bu durum genel olarak hamile bayanların en büyük korkusudur. Çünkü onlar dünyada ki tüm zorluklardan korumakla yükümlü oldukları evlatlarını birde bu şekilde bir hastalık sürecine maruz bırakmak istemezler. Ancak yine de görünen o ki günümüzde birçok hamile istisnai bir durum da olsa kanser hastalığına yakalanabilmektedirler.  İşte bu nedenle bu durumun çocuğa etkisi var mı varsa da bu engellenebilecek düzeyde mi? Tarzında birçok soru tüm annelerin korkulu rüyası haline gelmiştir.

Kanser Bebeğe Geçer Mi?

Gebelik sırasında kanser hastalığı bebeklere geçme ihtimali olup olmaması herkesin merak ettiği bir sorudur. Ancak yapılan araştırmalar göstermektedir ki bu hastalık aslında bu süreçte gizlenmekte ve kendisini göstermemektedir. İşte bunun bir sonucu olarak da hastalığın geç teşhisinin çocuk üzerinde olumsuz etkilerinin olma ihtimali her hali ile söz konusu olabilecektir.

Süreç içerisinde tüm hamile kadınlar ateşlenmeye maruz kalabilir fakat bakıldığında bu aynı zamanda kanser hastalığı için de oldukça önemli bir noktadır. Bunun yanında süreç inde tüm hamile bayanlar sık kilo almaya maruz kalır. Ancak bakıldığında kansere maruz kalan kadınlar sürekli olarak zayıflar ve bu da hastalığın bir belirtisi olarak görülür ancak bu durum hamilelik sürecinde belirti olma özelliğini yitirmiş olur.

Tüm bu şekiller takip edildiğinde bir hastalığın yayılma şartları kontrol edilemediği için de tüm çocuklar için risk oluşturmaktadır. Bu nedenle her annenin tüm bunları kontrol altında tutacak bir incelemeden geçmesi oldukça önemlidir. Kanser bebeği etkiler mi noktası işte bu şekilde kendisini gösteriri. Müdahale edilmezse süreç bebek için de zor bir hale gelir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu