Güzellik

Doğru Makyaj İçin İpuçları

Kadınlar kusursuz görünmek için makyaj yaparlar. Çünkü makyaj sayesinde istedikleri görünüme ulaşabilirler. Her zaman güzel bir görünüm içerisinde bulunmak kadınlar için son derece önemlidir. Bu güzelliğe ulaşma noktasında da makyajın küçük hilelerinden yararlanırlar.

Makyaj yaparak güzel görünmenin temelinde doğru makyajı yapmak gelir. Doğru bir makyaj yapmak, kişilerin kusurlarını kapatan bir makyajı ifade eder. Bu nedenle de kadınlara bazı ipuçları hazırlayarak; onların en doğru makyajı yapmasını kolay hale getirdik. Bu sayede de kadınlar için artık kusursuz bir görünüme sahip olmak çok daha kolaydır.

Cilt Türüne Uygun Kapatıcı Kullanın

Makyajın kusursuz bir hal alması için öncelikle kapatıcı kullanmak gerekir. Makyaj öncesinde cildinize nemlendirici uygulayın. Bu sayede daha doğal görünümlü makyaj uygulamasına sahip olabilirsiniz. İkinci olarak mutlaka makyajdan önce yüzünüze kapatıcı ya da astar uygulamanız gerekir. Bu sayede makyaj yapacağınız cildiniz pürüzsüz bir hal alır.

Astar ya da kapatıcıyı cildinize uygularken; tercih edeceğiniz renk son derece önemlidir. Doğru bir makyaj için mutlaka cildiniz ile uyumlu tondaki kapatıcının tercih edilmesi gerekir. Astar ya da kapatıcı uygularken çok ince bir şekilde yüzünüze sürmelisiniz. Bu sayede cildinizdeki kırışıklıklar astar ile dolar ve yüzünüzde herhangi bir kırışıklık kalmaz.

Fondöten Seçimine Dikkat Edin

Doğru bir makyajın olmazsa olmazı fondötenlerdir. Ancak fondöten uygulamadan önce mutlaka astar uygulamaya özen gösterir. Aksi takdirde direkt fondöten uygularsanız, cildinizdeki kırışıklıklar daha da belirgin bir hale gelir.

Fondöten tercih ederken; mat ya da ışıltılı fondötenlerden uzak durmak gerekir. En doğru fondöten kendi cilt tonunuza göre kullandığınız ürünlerdir. Cilt tonuna uygun fondöten tercih ederken kesinlikle yüzünüzde denememeniz gerekir. Fondöteni boynunuza uygulayarak sizin için doğru tonu yakalayabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu