Moda

Gelin Saçı Yaptırırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Hepimiz düğünümüzü kusursuz kılmak isteriz. Fakat belli başlı şeylerde yapılan küçük hatalar düğün gününüzü mutsuz kılmaya yetebilir. Peki, gelin saçı yaptırırken dikkat etmeniz gerekenler neler? Gelin hep beraber bakalım.

Boy Unsuru

Güzel görünen gelin rahat olur ve mutlu bir düğün zamanı geçirir. Düğünde gelin ve damat arasındaki boy farkı çok önemlidir. Çünkü bütün gözler gelin ve damat üzerinde oluyor. Uyumun en önemli adımlarından bir tanesi suni boy farkının olmamasıdır. Nasıl topuklu ayakkabısı dikkat edilmesi gereken unsur ise gelin saçı da öyle önemlidir. Eğer gelin damattan uzun ise ve topuklu ayakkabısı da varsa gelin saçı topuz tercih edilmemelidir. Tam tersi durumunda ortaya istenmeyen bir durum çıkacaktır.

Gelinin Yanında Olmak

Gelin saçınızı yaptırırken yanlış kararlar vermemek için yanınızda zevkine güvendiğiniz arkadaşlarınızı veya akrabalarınızı götürmenizde oldukça fayda vardır.

Gelin Saçı Öncesi Renk Değişimi

Saçınızda renk değişikliği uygulayacaksanız 15 gün önceden bunu yapmalısınız. Boyanın sertliğinin geçmesi, hafif akması ve renginin oturması bu zaman zarfında önemlidir.

Aksesuar Seçimi

Düğün saçı provasında gelin saçıyla birlikte takacağınız takılar ve aksesuarlar kuaförünüze gösterilmelidir. Eğer mümkünse bu takılar prova esnasında yanınızda götürün. Gelin saçınıza kuaförle birlikte karar verirken kuaförün bazı şeyler hakkında bilgi sahibi olması hem sizin için hem de kuaförünüz için önemli olacaktır.

Düğün Ortamına Göre Saç Modeli Seçimi

Gelin saçınızı yaptırırken düğün mekanı da aklınızda olsun. Bir kır düğünü ya da kapalı bir mekanın saçı asla aynı değildir. Aynı şekilde aksesuarlar için de aynı kuralı uygulamanız gerekir. Saç bakımını yaptıracak iseniz buna da 3-4 hafta öncesinden başlamalısınız. Bunları düzenli bir şekilde yaparsanız işler kolaylaşır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu