Güzellik

Evde Cilt Bakımı Yaparken Uygulayabileceğiniz 8 Basit Yöntem

Her kadın aynaya baktığında ışıl ışıl Ve pürüzsüz Görünen bir cilt görmek ister. Fakat gündelik hayatın koşturmaları çalışma hayatının yoğun olması çevresel faktörler derken cilt bakımına yeterince zaman ayırmak zor hale geliyor. Bugün sizlere her kadının evde rahatlıkla uygulayabileceği pratik cilt bakımı tüyoları hazırladık.

Yüzünüzü temizleyin

Sağlıklı ve pürüzsüz Görünen bir cilde ulaşmanın ilk aşaması yüzün temizliğinden geçiyor. Özellikle gün boyunca yüzünüzde kalan makyajı akşam eve geldiğinizde mutlaka temizleyin ve asla makyajlı uyumayın. İsterseniz sadece su ile cildinizi temizleyeceksiniz gibi isterseniz cilt tipinize uygun temizleme ürünleri kullanabilirsiniz.

Dişlerinizi önemseyin

Işıl ışıl dişleri temiz ve parlak bir Cildin en büyük tamamlayıcısıdır. Eğer güzel gülümsemeye sahip olmak istiyorsanız mutlaka iş bakımınıza önem göstermeniz gerekiyor. Bu nedenle diş bakımınızı Kesinlikle ihmal etmeyin.

Tonikleme işlemi

Cilt temizliğinin ikinci basamağa ise kesinlikle tonikleme işlemidir. Cildinizi tamamen kirlerden arındırmak cilt gözeneklerini açmak siyah nokta ve sivilce oluşumunu engellemek için Sonic kullanmayı asla ihmal etmeyin. Özellikle Gülsuyu da kimyasal esans içermediği için tonik olarak kullanılabilir.

Nemlendirici krem

Temizlik kadar cilt için nemlendirmenin de önemi büyük. Cilt tipinize uygun bir nemlendirici krem seçerek temizlik aşamasından hemen sonra kullanabilirsiniz.

Buhar uygulaması

Hava kirliliği ve çevresel faktörler nedeniyle cilt gözenekleri tıkar ve bu durumda siyah nokta ve sivilceler ortaya çıkar. Evde siyah noktaları kendini sen izlemek istiyorsanız bir tencerenin içerisine üç dört parmak kadar su koyun ve kaynatın. Daha sonra ocaktan aldığınız tencereyi başınızın üzerine bir havlu ederek 10 dakika kadar buharını yüzünüze uygulayın. Bu sayede yumuşayan siyah noktaları cildinize zarar vermeden sıkın.

Peeling

Cildi ölü hücrelerden arındırmak için haftada en az bir defa peeling uygulaması gerekiyor. Yüzünüze uygun bir peeling hassas hareketlerle cildinize uygulayın ve daha sonra Ilık suya batırılmış bir havlu ile yüzünüzü temizleyin.

Bal maskesi

Bal harika bir nemlendiricidir Bu nedenle haftada bir defa bal maskesi uygulayabilirsiniz. Üstelik yapmamız gereken şey sadece bir miktar balı yüze sürmek ve yarım saat bekledikten sonra durulamak.

Limon suyu ile temizlik

Haftada bir defa isterseniz Limon suyunu bir pamuk yardımı ile cildinize sürebilir ve cilt üzerindeki düzensizlikleri Bu sayede ekleyebilirsiniz. Limon suyu aynı zamanda annelerin kurulması için de size yardımcı olacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu