Dekorasyon

Salon Dekorasyonunda Keten Örtü Takımları Etkisi

Salon dekorasyonu yapanlar için keten örtüleri bu sezon  en önde gelen tasarımlardan biridir. Eski dönemleri de andıran bu örtüler güzel görüntü verecektir.

Geçmişten Etkileyici Bir Görüntü

Salon dekorasyonunda keten örtü takımları  etkisi  günümüzde varlığını sürdürüyor. Vintage – retro gibi isimlerle anılan keten örtü modelleri  bazen modern görüntülerle karışık olarak da sergilenebiliyor. Bu örtülerin kendine has özelliği, geçmişten esintileri hissettirmesi. Hatta birçok kişinin anneannelerinin evlerinde gördükleri örtüleri andıran nitelikte. Renk olarak ağırlıklı krem tonları öne çıkıyor. Bu da teknolojinin yorucu etkisinden kurtulan bir görünüm sağlıyor. Yani dinlendirici, huzur veren ortamlar için keten örtülerin payının çok büyük olduğu aşikar bir durum.

Farklılık Arayanlara Özel Bir Dekorasyon

Farklı görseller kullanmak isteyenlere yönelik olarak keten örtü modelleri   masa ve sehpalardaki yerini alıyor. Objelerle bütünlük sağlayan bu örtüler,  dekorasyonda değişik bir görünüm sağlayabilir. Üstelik bu ürünleri farklı objelerle ideal şekilde kombin de edebilirsiniz. Mumlar, çeşitli tablolar, dergiler, radyo ya da diğer ürünler kendi hayal dünyanıza göre ayarlanabilir. Ancak doğru bir kombin yapılırsa ortaya son derece güzel görüntüler çıkabilir. Özellikle çok yorgun bir gün geçiriyorsanız  dinlendirici bir ortama ihtiyacınız olacaktır.

Keten Örtüleri Kullanırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Dekorasyon amaçlı keten örtü modelleri  doğru biçimde kullanılmadığı zaman kötü görüntü ortaya çıkar. Boğucu bir retro havası oluşmaması için şu detaylara önem vermek gerekir:

  • Mobilya takımı örtüsü olarak kullanılan keten örtülerinin renk geçişleri mobilya ile bütünleşmelidir.
  • Gri renkler, modern ve eskiyi bir arada görmek isteyenler için ideal olabilir. Ancak ahşap ile kullanılmaması önerilir. Daha çok doğrudan masa örtüsü gibi düşünülmelidir.
  • Sağlam ve kullanışlı keten örtü modelleri  yıpranacak bir yerdeyse daha az kullanılan alanlarda dekorasyon amaçlı kullanılabilir.
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu