Moda

En Pembe Moda Yalanları

EN PEMBE MODA YALANLARI

 

Kilo verince bunu giyerim
Kilo vereceğim ve hatta pazartesi hemen diyete başlıyorum. Bir de rejime başlayabilmek için o pazartesi bir türlü gelmek bilmez. Ancak indirimde bir kıyafette bizim bedenimizi bulamadığımızda küçük bedeni de birden uygun görünmeye başlar. İçinde sıkıştırılmış gibi durup aynaya bakarak “biraz kilo verince tam olur” yalanını söyler ve hemen inanırız. Sonuçta ise bir beden küçük alınan kıyafetler gardıropta öylece etiketiyle bekler ve o meşhur pazartesiyle diyette hiç başlamaz.

Yatırımlık parçalar
İşte en çok söylediğimiz en büyük yalanlardan birisi. “Yatırımlık bir parça”. Bu özel kıyafet indirime girmez ki çünkü o yatırımlık. Kıyafete asla yatırım yapılmaz, bunu kesinlikle aklınızdan çıkartmayın. Yüksek fiyatı ve etiketiyle kendimizi kandırmaya çalışırız.

Terziye götürürüm
Kıyafette büyük bedenini almaya çalışıyorsak işte o zaman “olmazsa terziye götürürüm” .İlk başlarda o parçayı bir kenara atarsınız. Sonra da herhangi bir terziye götürürsünüz ancak bedeninize göre düzenlenmeye çalışılırken çekmeler ve oluşan potluklarla hayalinizdeki o parça yine gardırobunuzun dehlizlerine yol alır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu