Dekorasyon

Dekoratif El İşleri: Ponpon Kuş Yapımı Tarifi

Dekoratif El İşleri: Ponpon Kuş Yapımı hakkında merak edilenleri sizler için ele aldık. Dekoratif el işleri: ponpon kuş yapımı evde yapılabilecek el işleri ve hobiler arasında sayabileceğimiz kuş ponpon yapımı, az malzemeye dayalı oldukça sevecen bir üründür.

Dekoratif El İşleri: Ponpon Kuş Yapımı hakkında her şey! Ev dekorasyonu için çok iyi bir seçim olan ponpon kuşu yapmak için çok iyi el becerilerine sahip olmanıza gerek yok. Biraz beceri ve bir rehber evde işinizi kolaylaştırır. Ürünleri kapı aksesuarı olarak tasarlayabilir, sehpa veya TV ünitesi üzerinde kullanabilirsiniz.

Ponpon Kuşları Yapmak İçin Gerekli Malzemelerin Listesi

  • Tercih ettiğiniz renkte akrilik iplik.
  • Keçe
  • Göz için kullanacağımız ip ile uyumlu renkli boncuklar
  • Makas
  • Silikon tabancası
  • Ponpon yapıcı

Ponpon Yapma Aşamaları

Ponpon yaparken dikkat etmeniz gereken süreçteki en önemli adım ponpon yapmaktır. Bu aşamada ponponların yumuşaklığı kuşun simetrik ve yumuşak olmasını sağlayacaktır. Büyük bir ponpon yaparken kuşun karnının farklı bir renk olmasını istiyorsanız, beyaz ipi de yaklaşık çeyrek devirde kullanabilirsiniz. Ponponların renklerini belirlemede ise zevk tamamen size kalmış. Bu nedenle kuşun karnının rengini belirlediğiniz renklere uygun olarak seçin.

Ponponları birbirine yapıştırın. Ponpon yapmak için kuşun kafasını gövdesine yapıştırma işlemidir.

Kuş gözü olarak belirlediğiniz boncukları kafasına yapıştırarak gözleri oluşturun. Tutkal tabancasını yapıştırmak için kullanırken dikkatli olun. Silahın sıcak ucuna asla dokunmayın.

Gaga yapmak için, kafa ile orantılı olarak iki üçgen keçe parçası kesin. Kestiğiniz keçe parçalarını ponpon kuşunun gözleriyle simetrik olacak şekilde yapıştırın.

Ponpon kuşunun kuyruğu için de keçe kullanacaksınız. Dalgalı bir desenle ya da istediğiniz desenle iki kuyruk çizelim. Bu iki kuyruğun uzunlukları birbirinden yaklaşık bir inç farklı olacaktır. Keçenin uçları olarak belirlediğimiz iki parçayı keselim. Vücuda birleştireceğimiz parçanın iki ucuna denk gelen uçtan uzunluk farkı yapalım. Kuyrukları ponponun dibine yapıştırın. Yapıştırmadan önce mutlaka gaga ve kafa ile orantılı olarak ölçüp yapıştırmayı sağlayınız.

Kanat olarak belirleyeceğiniz modelleri keçe üzerine çizelim ve keselim. Kanatları, amigo kızın vücuduyla orantılı olacak şekilde yapıştıralım. Gerçekten şirin bir ponpon kuşu yapmak işte bu kadar kolay. Dilediğiniz farklı renkteki ponponlarla da çeşitli ponpon kuşları yapabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu