Ekonomi

Chainlink (Link) Coin Hakkında Merak Edilenler!

Chainlink (Link) Coin Hakkında Merak Edilenler! Dünya genelinde teknolojide büyük gelişmeler yaşanmakta bu gelişmelerin sonucu da başta Bitcoin olmak üzere binlerce kripto para üretimi olmuş ve alım satımı yapılmaktadır.

Chainlink (Link) Coin Hakkında Merak Edilenler! Ortaya çıkan bu kripto paralar arasında dikkat çekici olan CHAİNLİNK Coin olmuştur. Kısa adı LİNK olan bu kripto para yatırım yapmak isteyen birçok yatırımcı tarafından ilgi çekmektedir. Birçok kripto para yatırımcısı Link hakkında bilgi sahibi olmak istemekte bizde buna cevap vermek için bu yazıyı kaleme aldık.

LİNK Coin Nedir?

Merkezi olmayan yani merkeziyetsiz blockchain oracle platformu tarafından veri transferi yapan ara yazılım olarak çıkmıştır. 2017 yılının Haziran ayında Sergey Nazarov tarafından üretilmiştir. Kısa adı LİNK olarak bilinen Chainlik ethereum blockchain ERC 20 tabanını kullanmaktadır. Amaç olarak ödeme servisleri ve blackchainler arasında bağlantılar kurmak, akıllı sözleşmeler yaparak verileri birleştirmektir. Link coin şu temel özellikler üzerine üretilmiştir:

-Farklı olan kuralları takip edip gerçek dünya verilerinin işlenmiş olduğu mekanizma olarak özellik arz eder.

-Link’in en büyük farklarından birisi farklı olan kaynakları veri akışı yaparak gerçekleştirmektir.

-Merkezi olmayan finans sektörü büyümekle beraber orcle teknolojisine ihtiyaç artmaya devam etmekte, flash loan saldırılara Chainlink kullanılmaya başlandı.

Kripto paralardan olan LİNK para birimi fiyatı piyasadaki arz ve talebe göre değişim gösterir. Block zincir olarak ethereum kullanılmaktadır. Toplamda üretilen link adedi 1.000.000.000 adet olmaktadır. Kripto para borsalarında işlem gören adet 456.509.553. Kripto paraların son zamanlarda ani düşüşler yaşaması Link tarafından da etkilenmiştir. Bir miktar düşüşler yaşasa da daha sonraları kendini toparlayarak üst sıralarda yerini aldı. 2 Mart 2022 tarihi itibariyle piyasadaki fiyat değeri 15.52 dolar olarak işlem görmektedir. Kripto para Link’e yatırım yapan yatırımcılar gelecekte Link daha üst seviyelerde olacağını söylemekte ve güvenli kripto para birimi olduğunu açıklamaktadırlar. Dünya genelinde birçok kripto para borsalarında listelenmekte ve buralarda alı ve satımları yapılmaktadır. Bu borsalardan bazıları şunlardır:

-Binance

-Gateio

-Paribu

-Bitexen

-BtcTÜRK

-Coinmarket

-Bitlo

Bu kripto para borsalarından birinde rahat ve güvenli bir şekilde Link alım ve satımını yapabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu