Ekonomi

Ethereum (ETH) Nedir, Nasıl Alınır, Nasıl Gönderilir?

Ethereum (ETH) Nedir, Nasıl Alınır, Nasıl Gönderilir? Ethereum, bir coin çeşididir. Ethereum nedir, nasıl alınır, nasıl gönderilir öğrenmek için makalemizi okumalısınız.

Ethereum (ETH) Nedir, Nasıl Alınır, Nasıl Gönderilir? sorusunun cevabını merak edenler gün geçtikçe artmaktadır. Ethereum piyasada ilk olarak gördüğümüz coinlerden bir tanesidir. Bitcoine benzer şekilde madencilik yolu ile elde edilmektedir. Peki, ethereum nedir? Ethereum nasıl alınır? Öncelikle ethereumun da bir kripto para olduğunu bilmelisiniz.

Ethereum Nedir?

Ethereum madencilik yapılarak elde edilen bir coindir. Ethereum madenciliği yapabilmek için yüksek donanımlı bilgisayarlara ihtiyacınız vardır. Ethereum 2013 yılında Vitalik Buterin ile Gavin Wood tarafından yazılmış bir platformdur. Blockchain tabanlı bir sistemdir. Günümüzde bitcoinden sonra en önemli ve en çok kullanılan coin ethereumdur.

Ethereum Nasıl Alınır?

Ethereum almayı düşünenler “ethereum nasıl alınır?” sorusuna yanıt aramaktadır. Öncellikle Türkiye sınırları içerisinde Ethereum almak isteyen birinin kripto para borsalarının birinde hesabı olması gerekmektedir. BtcTurk ve Paribu gibi sitelerden ethereum satın almanız mümkündür. BtcTurk ve Paribu gibi sitelerin ibanlarına para göndererek, hesabınıza bakiye oluşturarak bu işlemi yapabilirsiniz. Btcturk ve Paribu sitelerinde bir bakiye oluşturduktan sonra site içerisinde market kısmından gönderdiğiniz para ve ethereum seçeneğini bulmanız gerekmektedir. Site içerisine bakiye olarak Türk Lirası yüklediyseniz, site içerisinde bulunan TRY/ETH ibaresini market kısmında bularak işleminizi yapabilirsiniz. Eğer farklı bir site kullanıyor ve Türk Lirası ile bu işlemi yapamıyorsanız öncesinde paranızı dolara çevirmeniz ve işleme devam etmeniz sizin için daha rahat olacaktır.

Ethereum Nasıl Gönderilir?

Ethereum nasıl gönderilir? sorusunun cevabı ise oldukça basittir. BtcTurk ve Paribu gibi sitelerde bu işlemi yapmak istiyorsanız göndereceğiniz kişinin ya da kurumun adresinin sizde olması yeterlidir. Ethereum göndermek için sahip olduğunuz ethereum ve göndereceğiniz kişinin adresini transfer kısmına yazarak gönderim yapabilirsiniz. Bu alım satım borsalarının haricinde kendi sanal cüzdanınızdan da bu işlemi yapmak mümkündür. Sanal cüzdandan ethereum gönderimi de sanal borsalardaki gibi bir işlemdir. Göndereceğiniz kişinin adresini ve göndermek istediğiniz kısmı yazmanız yeterli olacaktır. Göndereceğiniz kişinin adresinin ethereum adresi olmasına dikkat etmeniz yararlı olacaktır.

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu