Moda

BÜYÜK KAZAĞINI ÇOCUK KAZAĞINA ÇEVİRME

BÜYÜK KAZAĞINI ÇOCUK KAZAĞINA ÇEVİRME

 

Günümüzde elbise dolapları kullanmadığımız eski veya modası geçmiş diye giyilmeyen giyim eşyaları ile dolup taşmıştır. Bu elbiselerin çoğunu ne atmaya, ne başkasına vermeye, ne de giymeye tenezzül ediliyor.. Bu üç yöntem de yapılamıyorsa o zaman dördüncü yöntemi denemekte yarar var. Şimdi dördüncü yöntem ne diye merak edenler vardır? Herkes geri dönüşümü duymuştur.

BÜYÜK KAZAĞINI ÇOCUK KAZAĞINA ÇEVİRME

Mesela çöpleri geri dönüştürürler, atık pilleri geri dönüştürürler, plastik şeyleri geri dönüştürürler. Bu kadar çok şeyin geri dönüşüm yapılma imkanı varken evdeki eski veya modası geçmiş giyim eşyalarımız neden geri dönüşmesin? Evdeki eski giyim eşyalarını çok rahatlıkla ve pratik yöntemlerle dekore ederek çocuğun ihtiyacına yönelik yeni giyim eşyaları ortaya çıkartılabilir. Hem böyle yapmakla aile bütçesine ufak gibi görünse de büyük katkılar sağlanabilir. Peki, bu nasıl mı olacak? Bu sorunun cevabını size büyük kazağını, çocuk kazağına çevirme yöntemini göstererek açıklayalım.

 

BÜYÜK KAZAĞINI ÇOCUK KAZAĞINA ÇEVİRME

Anne ve babalar, modası geçmiş veya eskimiş diye giymedikleri kazaklarını çocuklarına kazak yaparak değerlendirebilirler. Büyük kazağını, çocuk kazağına çevirmek için öncelikle çocuğun beden ölçüleri alınır. Daha sonra kalıp çıkarma yöntemi ile kazağın kalıbı çıkartılır. Kazağın kalıbını çıkardıktan sonra dikişlerin belli olmaması için kazak tersine çevrilerek dikkatli bir şekilde dikilir. Ancak kazağın yaka, kol ve etek kenarları lastikli olacaksa yaka, kol ve eteklerin uçları içe katlanarak dikildikten sonra lastik takılarak büzülür. Böylece kendi kazağınızdan çocuğunuza güzel bir kazak yapmış olursunuz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu