Dekorasyon

BAHÇENİZİ KIŞA HAZIRLAYIN KIŞ DEKORASYONU

Kış aylarında bahçenizin yeşilliği kaybolduğu için bahçeniz çirkin görünebilir. Ama kış aylarında bahçenizin manzarasını güzelleştirmek için dekorasyonlar yapabilirsiniz. Kış aylarında soğuktan dolayı bahçenizde çok fazla vakit geçiremeseniz bile pencerenizden bahçenize bakarak kitap okuyabilirsiniz.

 

 

 

 

 

Aydınlatma

Aydınlatma

Aydınlatma faktörü kış aylarında daha çok önem kazanır. Çünkü kış aylarında yerler daha kaygan olur ve hava daha erken kararır. Sokaklar ise yaz gibi kalabalık değildir. Bu yüzden kış aylarında bahçenizi aydınlatmanızda fayda vardır. Yoksa bahçeniz kış aylarında karanlık ve ıssız olur. Kış aylarında aydınlatma olarak daha dayanıklı aydınlatma ürünleri seçmeniz doğru olur. Çünkü bu aylarda aydınlatma ürünlerinin sert rüzgarlara ve yağışa dayanıklı olması gerekir. Yaz aylarında mumlar ve kağıt fenerler çok hoş bir dekorasyon olsa da kış aylarında tercih edilmez çünkü dayanıksızdır. Bahçenizde ara sıra konuklarınız geldiğinde kamp ateşi kadar büyük olmasa bile ateş yakabilirsiniz. Ancak şömine biraz masraflı olabilir. Bu yüzden daha ekonomik alternatiflere bakabilirsiniz.

 

Çardak

Çardak

Çardak ve pergola kış aylarında bahçenizi neşelendirir. Bu yerler bahçenizde soğuktan kaçıp da ısınabileceğiniz hoş yerler olabilir. Buralarda birini ağırlayabilirsiniz. Ayrıca kışın bahçenizin evden görünüşü önemlidir ve kış aylarında bahçenizin albenili durması da çok önemlidir. Çardakları süsleyerek bahçenizi albenili gösterebilirsiniz. Kış aylarında çardak ve pergola süslemesi yapabileceğiniz gibi diğer aylarda da çardak ve pergola süslemesi yapabilirsiniz.

 

Çardak

Bahçenize Kullanabileceğiniz Aksesuarlar

Bahçenizi kış aylarında ilginç derecede güzel göstermek istiyor iseniz birçok unsuru kullanabilirsiniz. Kış aylarında peyzaj düzenlemesini yapar iken bahçenizin evinizin içinden nasıl göründüğüne dikkat etmeniz gerekir. Ancak kış aylarını dikkate almanın yanında kıştan ilkbahara geçer iken de bahçenizin nasıl göründüğü çok önemlidir. Bu durumu da dikkate almanızda fayda vardır.

 

Aksesuarlar

Bitkiler

Kış aylarında bitkiler ile nasıl ve ne kadar ilgilenebileceğiniz çok önemlidir. Bitkilerin kış bitkisi olması ve kışa dayanıklı olmaları önemlidir ancak siz bitkiler ile ilgilenmez iseniz bakımsız kalırlar. Bahçenizin güzel kalabilmesi için bahçe bakımını yapmanız gerekir. Bahçenizdeki ağaçların gövdelerine çuval sarıp, ince bitkilerin üzerine ise ince örtüler atabilirsiniz.

Bitkiler

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu