Ekonomi

Banka Taşıt Kredileri

Ülkemizde bulunan banka taşıt kredileri faiz oranları ve sundukları fırsatlar ekonomik göstergeler doğrultusunda değişiklikler göstermektedir

Ülkemizde yer alan bankaların kendi banka politikaları ve genel faiz eğilimleri doğrultusunda taşıt kredisi faiz oranları değişmektedir. Taşıt kredisi kullanmak isteyen tüketiciler bankaların hepsinden faiz oranı ve geri ödeme oranlarını almaları yapacakları seçim açısından son derece önemlidir. Çünkü sadece bir kritere göre taşıt kredisi çekmek maddi olarak kayıplara yol açabilmektedir. Bu sebeple faiz oranı, aylık taksit, kesintiler, toplam geri ödeme ve kredi vadesi gibi unsurlar bir arada değerlendirildikten sonra karar verilmesi en doğru davranış biçimidir.

Ülkemizde banka taşıt kredileri 48 ay vadeli yani 4 yıllık bir periyot için çekilmektedir. Burada unutulmaması gereken konu ise vade uzadıkça ödenecek faiz ve toplam ödenecek paranın artacağıdır. Taşıt kredileri özellikle yüksek fiyatlı sıfır taşıt alacaklar için cazip bir kredi cinsidir. Ve alınan kredinin tek kullanım yeri araba olmaktadır.

Taşıt Kredisi Seçerken Dikkat Edilecek Noktalar

Taşıt kredisi seçiminde dikkat edeceğiniz esaslar nokta faiz oranları ve masraflardır. Özellikle vade ve faiz oranı açısından oldukça dikkatli olunmaktadır. Çünkü ilk başta diğer bankalara göre uygun gibi görünen faiz oranında vade olarak diğer bankalardan çok daha dez avantajlı duruma düşülebilmektedir. Bu sebeple seçim yaparken aynı vade oranı üzerinden karşılaştırma yapmak ve masrafları da bu karşılaştırmaya dahil etmek çok daha uygun olacaktır.

Bankaların Taşıt Kredisi Hizmetleri

Ülkemizdeki banka taşıt kredileri faiz oranları ise şu şekildedir; Ziraat Bankası 1.63, Halk Bank 1.61, Yapı Kredi Bankası 1.72, Garanti Bankası 1.74,  Türkiye İş Bankası 1,54, Vakıfbank 1.65, TEB 1.73, Deniz Bank 1.74 şeklindedir. 10.000 TL bir taşıt kredisi ihtiyacında geri ödeme anlamında 316 TL’lik oranı ile en avantajlı olan Türkiye İş Bankasının hizmetidir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu