Diyet

Yırtıklar Nasıl Giderilir? Aşırı Kilo Alıp Verenler Dikkat!

Yırtıklar Nasıl Giderilir? Tüm kadınların en büyük sorunlarından biri olan aşırı kilo alıp vermeye dayalı çizgiler, yırtıklar nasıl giderilir sorusu her zaman cevap aranan sorulardır.

Yırtıklar Nasıl Giderilir? Hemen hemen tüm kadınların en önemli sorunlarının balında gelmektedir. Kadınların en büyük ve en korkutucu estetik sorularından birisi olan yırtıklar ile çizgiler cilt üzerinde oluşan deformasyonların sonucunda meydana gelmektedir.

İlk oluşumlarında makyaj ile kapatılması mümkün olurken zaman içinde gizlenme merdeyse olanaksız çizgilerin ortaya çıkmasına sebep olmaktadır. Genel olarak en fazla karın, bacak, göbek ve baldır bölgelerinde görülmektedir. Pek çok etkene bağlı olarak gelişen çatlakların en önemli ve en büyük etkeni aşırı kilo alıp verme olmaktadır.

Yırtıkların Oluşum Nedenleri

Cildin iç kısımlarında yaşanan yırtılma ile deformasyon meydana gelmektedir. İç kısımda yer alan bu yırtıklar dışarıdan bakıldığında bir çizgi olarak görülmekte ve bu çizgiler ilk olarak mor rengini alırken zaman içinde dış kısımlarda koyulaşması ile birlikte iç kısımlar beyazlaşmaktadır. En son çizgiler beyaz olarak kalır ve özellikle yaz aylarında deride oluşan bronzlaşma ile beraber çizgiler çok daha fazla belirginleşir. Tüm kadınlarda gebelik dönemlerinde cildinde deformasyon olacak diye bir kural yoktur. Bu halde biraz da cilt tipi ve genetik yapı ile ilgili büyük bir oranda hamilelik döneminde çatlak sorunları ile karşı karşıya kalınmaktadır. Hamilelik sürecinin sonrasında ciltte yırtıklar oluşmayan kadın sayısı çok az olmaktadır.

Yırtıklar Nasıl Geçer?

Her zaman kadınların en büyük sorunu olan çizgiler, çatlaklar ve yırtıklar nasıl geçer sorusu çok fazla sorulmaktadır. Yırtıkların geçmesi için bir takım yöntemler uygulanmaktadır. Bunlar;

  • Mikrodermabrazyon uygulaması,
  • Endermoloji uygulaması,
  • Lazer tedavisi,
  • Biodermogenesi uygulaması,

Bütün çatlak ve yırtıkların yok edilmesi için ihtiyaç duyulan bu uygulamalara uzman doktorun yapmış olduğu muayene sonrasında karar verilmektedir. Kırmızı çatlaklar ve beyaz çatlaklar özelliklerine göre uygulamalar sonrasında geçme ihtimalleri farklı olmaktadır. Beyaz çatlakların geçme ihtimali çok daha düşük olmaktadır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu