Dekorasyon

YAZLIK EVİNİZİN SALONUNU BÜYÜK GÖSTERİN

Yazlık evinizin salonu genellikle en çok kullanılan alandır. Salonda dinlenebilir, aileniz ile vakit geçirebilir ve arkadaşlarınız ile eğlenebilirsiniz. Evinize iş ya da eğitim ile ilgili önemli kişiler geldiğinde de sizi salonunuz ile değerlendirebilir. Bu yüzden yazlık evinizin salonu çok fazla büyük olmasa da bazı küçük noktalar ile salonunuzu büyük gösterebilirsiniz.

YAZLIK EVİNİZİN SALONUNU BÜYÜK GÖSTERİN

Salonun Zemini

Salonunuzun zemini çok önemlidir. Salonun zemini odanızı çok geniş gösterebilir. Bunun yanı sıra çok dar da gösterebilir. Salonunuzun zeminine parke ya da halı seçer iken tek bir renk ve çeşit seçip salona bitişik olan odalara ya da koridorlara da aynı renk ve çeşidi uygulayın ki salonunuz dar ve küçük değil daha büyük ve geniş görünsün.

YAZLIK EVİNİZİN SALONUNU BÜYÜK GÖSTERİN

Koltuk ve Mobilyalar

Koltuk ve mobilyalarınızı yere bitişik modellerden değil ayaklı modellerden seçmelisiniz. Böylece salonunuz daha geniş görünür. Mobilyalar ayaklı olduğu zaman zemin daha net ve geniş görünür.

 

YAZLIK EVİNİZİN SALONUNU BÜYÜK GÖSTERİN

Duvarları Uçsuz Bucaksız Göstermek

Duvarlar odaların sınırlarını belirler ama siz bu sınırları değerlendirip daha uzun ve geniş gösterebilirsiniz. Duvarları ne kadar yükseğe çıkarabilirsiniz duvarlar o kadar yüksek görünür. Duvarınızda uzun tavana kadar ulaşan kitaplıklar yaptırabilirsiniz. Tavanda kartonpiyer süslemeleri de duvarınızı daha uzun gösterir. Perdelerde daha uzun ve tavanın en üst bölgesinden inen perdeler tavanı daha uzun gösterir.

 

YAZLIK EVİNİZİN SALONUNU BÜYÜK GÖSTERİN

Eşyalara Doğru Yerlerde Kullanın

Eşyalarınızı doğru alanlara koymalısınız ki odanız daha geniş görünsün. Yazlık ev dekorasyonunuzda eşyalarınız daha az ama daha kullanışlı olmalıdır. Kanepeler ve masalar iç içe geçmemelidir. İnsanlar ulaşacakları alana rahatça ulaşabilmelidir. Bir pencere açılacak ise o pencereyi koltuk, masa vs. kapamamalıdır.

 

YAZLIK EVİNİZİN SALONUNU BÜYÜK GÖSTERİN

Duvarlarınızda Odak Noktası Belirleyin

Yazlık evinizin salonunda duvarda dikkat çekici bir odak noktası belirleyebilirsiniz. Bu şekilde misafirlerinizin gözü odak noktasına gider ve böylece odanızın büyük olması ya da küçük olması geri planda kalır. Renkli duvar kağıdı ya da büyük bir ayna çok işe yarayabilir. Salondaki diğer eşyalar ile uyum sağlayan aksesuarlar da kullanabilir. Bu sene eski modellere yeni anlayış getirilmek istendiği için antika görünümlü aynalar ya da aksesuarlar da kullanılabilir.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu