Güzellik

Yüzünüze Ferahlık Getirecek Yüz Makeleri ve Peelingler

Yüzünüze Ferahlık Getirecek Yüz Makeleri ve Peeling

Kıyafetlerimize, duruşumuza ve hayatımıza baktığımız gibi cildimizi de zararlı etkenlerden korumamız gerekmektedir. Düzenli olarak maske yapmak cildi besleyerek peeling etkisi gösterecektir. Cildimizi ferahlatmak için düzenli olarak maske yapmak gereklidir. Yapılan maskeler cilde aydınlık bir görüntü katacaktır.

Yoğurt Maskesi

Malzemeler

Yoğurt
Soda

Yoğurt ve sodayı karıştırarak cilde sürmek cildin temizlenmesine yardım edecektir. Soda cildi temizleyip güzelleştirirken yoğurt cilt rengini açacak, yüzün beslenmesini sağlayacaktır. Sürekli kullanılabilir, diğer maskeler gibi cilde zarar verici etkisi bulunmamaktadır.

Elma maskesi

Malzemeler

Elma
Mısır nişastası
Bal

Elma, mısır nişastası ve bal karıştırılarak bir macun elde edilir. Bu macun yüze sürülür ve kuruması beklenir. Yaklaşık 20 dakika durduktan sonra yıkanır. Nemlendirilir. Yendiğinde de sürüldüğünde de güzelleştiren elma sayesinde cilt zamanla güzelleşecek ve ciltteki lekeler gidecektir. Bu maske düzenli sürüldüğünde cildi güzelleştirecek ve daha bakımlı görünmesini sağlayacaktır.

Kil Maskesi

Malzemeler

Haşhaş
Kil
Su

Haşhaş, kil ve sudan oluşan karışım yüze sürülür ve iyice kuruması beklenir. Kuruduktan sonra bu maske ovularak çıkarılır. Daha sonrada gliserinli sabunla cilt yıkanır. Maske sivilce oluşumun önlemekte ve cildi parlatan fazla yağı almaktadır. Ciltteki lekeleri, çilleri zamanla iyileştirici özelliği vardır. Oluşan siyah noktaların içine girerek zamanla siyah noktaların belirgin şekilde azalmasını sağlar. Haşhaşta yüz üzerindeki kirlerin arınması aşamasını hızlandırır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu