Güzellik

Maskarayı Çıkarmanın En Etkili 7 Yolu Nedir?

Maskarayı Çıkarmanın En Etkili 7 Yolu Nedir? Özellikle yazları maskaralarınızı temizlemek, sıcak hava ve ter birleştiğinde işin içinden çıkılmaz bir hal alabilir.

Maskarayı Çıkarmanın En Etkili 7 Yolu Nedir? Göz makyajınızın da cildinize zararı dokunmadan temizlemek de kırışıklıklar ile ilgili ne kadar önemlidir bilirsiniz. Peki kolay bir şekilde rimelinizi ya da maskaranızı nasıl çıkarabilirsiniz. İşte Maskarayı çıkartmanın en etkili yolları…

Hafifçe Temizleyin

Maskaranın kolayca ve rahatça çıkartmanın yollarını denerken mutlaka nazikçe ve hafifçe bunu yapmalısınız. Durumu daha da kötüleştirecek kirpiklerinizi çekmeyi kimse istemez. Kirpiklerinize hafif ve nazik uygulamalarla yaklaşırsanız maskaranız çok kolay temizlenecektir.

Kirpiklerinizi Çekmekten ve Ovalama İşleminden Uzak Durun

Duştayken, maskaranızın çıktığına kesin olarak emin olmak adına pamukla kirpiklerinize ovalama işlemi uyguluyor olabilirsiniz. Bunu yapıyorsanız, temizleme işleminde yapılan en yaygın hatalardan birini yapıyor olduğunuzu unutmayın. Bu hata yerine, aşağıdaki uygulamaları kullanarak maskaranızı kolayca çıkartmanın yollarından birini uygulayabilirsiniz.

Sıcak Pamuk Uygulaması

Maskaranızdan kolayca kurtulmak istiyorsanız, birkaç saniye sürecek bir işlemle bunu yapabilirsiniz. Kirpiklerinizin üzerindeki maskarayı sıcak bir bezle ya da pamukla yumuşatarak kirpiklerinizi kolayca maskaraların çıkması için uygun kıvama sokmuş olursunuz.

Yağsız Temizleyicileri Kullanın

Makyaj malzemelerinizin maskaralarınızı temizleme konusunda başarısız olduklarını düşünüyorsanız, yanlış bir ürünü temizleme için kullanıyorsunuz demektir. Kullanmanız gereken makyaj temizleyicisi saf yağsız olanlardır. Doğru temizleyiciyi kullanmanız halinde pamuğunuzu kirpiğinizde birkaç defa kaydırmak yeterli olacaktır.

Hindistan Cevizi Yağı Kullanımı

Maskaradan kolay kurtulmanın doğal yollarından biri de Hindistan cevizi yağıdır. Bu yağ saçınızda ve cildinizde mucizeler yaratabilir. Bu yüzden onu rahatlıkla kullanabilirsiniz. Göz çevrelerinizi de yumuşatacağı için çizgi oluşumunu engellemede de faydalı olur.

Vazelin

Bir diğer pratik kullanım çeşidi de Vazelindir. Vazelin, Hindistan cevizi yağı gibi çok işe yarayıcı ürünlerden biridir. Sürmeden önce sıcak bir bez yardımıyla maskaranıza uygulayarak yumuşattığınızdan emin olmanız yeterli olur.

Zeytinyağı

Son faydalı ve doğal maskara temizleyici ise zeytinyağıdır. Bunda da sıcak bir bez yardımıyla maskaralarınızı nemlendirdiğinize, yumuşattığınıza emin olun. Sonrasındaysa, pamuğa biraz zeytin yağı damlatıp kirpiklerinize sürün. Bu yöntemi uyguladığınızda ne kadar başarılı olacağını göreceksiniz.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu