Diyet

Hızlı Kilo Verme Yöntemleri Sağlıklı Mıdır?

Hızlı Kilo Verme Yöntemleri Sağlıklı Mıdır? Diyet denilince aklımıza her zaman kilo vermek geliyor. İstenilen kiloya kısa bir sürede ulaşmak için hızlı bir şekilde kilo vermek istiyoruz.

Hızlı Kilo Verme Yöntemleri Sağlıklı Mıdır? Fazla kilolarımızda kurtulmak istediğimiz zaman genel olarak diyetisyene giderek yapıyoruz. İstediğimiz bir kiloya gelmek ve aynaya baktığımızda istediğim vücuda erişmek için bunları yapıyoruz. Bunu yaparken de belli bir kalori kısıtlaması yapmaktayız.

Hızlı Kilo Vermek Mümkün Müdür

Kilo vermek hem kadınlar için hem de erkekler için zor bir süreçtir. 3-5 kiloyu hızlı bir şekilde vermenin derdindeyiz. Hızlı kilo vermek için ne yapmak gerekmektedir? Hızlı kilo vermenin zararlarını sizlere bu yazımızda belirteceğiz.

Hızlı Kilo Verme İsteği

Diyetler genel olarak kilo kaybının hızı yüzünden bırakılmaktadır. Yavaş olarak verilen kilolar yüzünden insanlar diyetlerini yarıda bırakmaktadırlar. Motivasyonun kırılması ise genel olarak insanlar diyeti yarıda bırakıp; bir dilim pasta ya da kek yiyerek motivasyonu artırmak istiyorlar.

Hızlı kilo vermek insan sağlığı için zararlıdır. Uzmanlar genel olarak 1 insanın ayda genel olarak 1 ila 4 kilo arasında kilo vermesi gerektiğini belirtir. Daha fazla kilo kaybı sağlık sorunlarının yaşanmasına neden olacaktır. Bu nedenle insanlar en fazla 4 kilo verdiğinde bile motivasyonlarını kaybetmektedir. Normal kilolarda devam eden bir insanın 4 kilo vermesi normal iken; aşırı kilolu insanların ayda 8-10 kilo vermesi normal karşılanmalıdır.

Hızlı kilo vermek vücutta safra taşı, yorgunluk, cinsel istek kaybı, uyku problemleri yaşatmaktadır. Kadınlarda ise adet döneminde düzensizlik, saç dökülmesi yaşamaktadırlar. Erkekler ise sinirlilik, kas kaybı gibi durumlar daha fazla yaşanmaktadır. Uzmanlar genel olarak haftada 1 kilonun ideal bir seviye olduklarını belirtmişlerdir. Bundan fazlası sağlıksal sorunlar yaşatacaktır.

Kilo verme evrelerinde her zaman bol hareketli ve bol su tüketerek yaşantınıza devam etmelisiniz. Hızlı kilo vereceğim diyerek sağlık sorunları yaşamak daha fazla motivasyon kaybı yaşatacak ve daha fazla kilo almaya başlayabilirsiniz. Bu durumları göz önünde bulundurarak diyetisyen eşliğinde yapılan diyetler de her zaman diyetisyeninizin dedikleri dışında bir şey yapmayın. Spor ve diyet eşliğinde zaten kilo vermeye devam edeceksiniz.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu