Güzellik

Karma Ciltler İçin Nemlendiricili ve Besleyici Salatalık Maskesi

Üç çeşit cilt tipi vardır ve bunlar; kuru, yağlı ve karma cilt tipleridir. Karma cilt tipi, kuru ve yağlı ciltlerin tüm özelliklerini taşıdığı gibi, hassas ve nemsiz cilt özelliklerini de barındırır. Alın, çene ve burun daha yağlı, yanaklar ise nemsiz ve kurudur.

Karma cilt yapısında; kızarıklıklar, pul pul döküntüler, çizgiler ve yağlanmalar aynı anda görülebilir. Bunu önlemek ve cilde dengeli bir bakım yapmak için, karma ciltler için maske uygulaması gerekir.

Bu maske sayesinde, cildin ihtiyacı olan nem ve vitaminlerin sağlanmasının yanı sıra, yağlı bölgelerdeki gözeneklerin de sıkılaştırması amaçlanır. Karma ciltler için nemlendirici maske, oldukça iyi sonuçlar veren başarılı bir uygulamadır.

Maske için gerekli malzemeler

2 yemek kaşığı salatalık rendesi, 1 tatlı kaşığı yoğurt, 1 tatlı kaşığı pirinç unu, yarım yumurta beyazı.

Maskenin hazırlanışı

Salatalık, karma ciltler için son derece faydalıdır. Özellikle kabuğu ile rendeleyerek, mucizevi gücünü daha çok arttırabiliriz. Maske uygulaması için, rendelenmiş salatalık, ve yumurta akı karıştırılır. İçine yoğurt ilave edilerek iyice çırpılır ve bir krem elde edebilmek için pirinç unu eklenir.

Pirinç unun bir özelliği de, doğal bir talk pudrası olmasıdır. Maskenin kıvamı, bir krem haline gelinceye kadar çırpmaya devam edin, Eğer akışkan bir kıvamı varsa, pirinç unundan biraz daha ekleyerek yüze daha rahat sürülmesini sağlayabilirsiniz.

Karma ciltler için besleyici maske, yüze ve dekolte bölgesine iyice yedirilerek sürülür. Daha sonra temiz bir tülbent ile yüz kapatılarak, yaklaşık 30 dakika maske yüzde bekletilir. Ilık su ile yıkanarak temizlendikten sonra, pırıl pırıl ve canlı bir yüze sahip olduğunuzu görebilirsiniz.

Bu maskeyi, hafta da bir defa uygulayarak, yüzünüzün doğal nem dengesini koruyabilir, çevresel faktörlerin yaratmış olduğu tahrişleri önleyebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu