Teknoloji

iPhone Se 3 Cep Telefonu Özellikleri Nelerdir?

iPhone Se 3 Cep Telefonu Özellikleri Nelerdir? Teknoloji konusunda adından oldukça sık bahsettiren Apple firması, Apple Peek Performance etkinliği kapsamında bir dizi ürün tanıtımında bulunulmaktadır. Bunlardan birini de iPhone Se 3 adı verilen teknolojik ürün oluşturmaktadır.

iPhone Se 3 Cep Telefonu Özellikleri Nelerdir? Bu son teknoloji ürün piyasa üstünde, gerek fiyatı gerekse de özellikleri bakımından gündem oluşturmaktadır. Özellikle sosyal medya üstünde sıklıkla konuşulmaktadır. Apple teknolojik firmasının 2016 senesinde piyasaya sunmaya başladığı iPhone Se modelinin üçüncü nesil bir ürünü olarak piyasaya çıkması planlanmaktadır.

iPhone Se 3 Özellikleri Arasında Neler Var?

iPhone Se 3 modelinin özellikleri artık netleşmeye başlamaktadır. Bu modelin ekran genişliği 4.7 inç LCD özellikli olarak tasarlandığı bilgisi paylaşılmaktadır. 1334 x 750 piksel çözünürlüğe sahip işlemcisi ile ekrana özellik te katmaktadır. Apple A15 Bionic adı ile tanımlanan işlemcisi de, modelin ön plana çıkmasını sağlamaktadır. iPhone Se 3 modelinin özellikleri arasında iOS 15 sistemine sahip işletim özelliği göstermesi de yer almaktadır. On iki mega piksel özelliğinde ve gücünde olan arka kamerasının yanında yedi mega piksel özellik gösteren ön kamera gibi seçenekler de sistemle bütünleşmiş durumda bulunmaktadır.

Resmen tanıtımı yapılan üçüncü nesil teknolojik cihaz, eski tasarımını koruması ile bazılarını sevindirirken bazılarını da hayal kırıklığına uğratmaktadır. Zira 2020 senesinde başlayan tasarım özelliğinin sürdürülmesi tercih edilmektedir. görüntü itibarıyla kalın bir çerçeve ile birlikte Touch ID parmak izi tarayıcısı ile oluşturulan bir ekran ilk göze çarpanlar arasında yer almaktadır. Yeni nesil teknolojik ürünün hem arkasında hem de önünde kullanılan cam ise geçmiş ürün gamında yer alan iPhone 13 Pro ile iPhone 13 modellerindekilerle bire bir aynı gibi görünmektedir. Bu cam, sektörde en dayanıklı özellik ihtiva ettiği bilinmektedir.

Sisteminde yer alan IP 67 derece özelliği sayesinde ister suya isterse de toza karşı oldukça dayanıklı bir görüntü vermektedir. Üstüne dökülmesi muhtemel sıvılardan da koruma sağlamaktadır. IPS teknolojisi de bulunan telefon, aynı zamanda kullanım kalitesi sunan bir ekrana da sahip olunmaktadır. Retina HD panele de sahip olmasının yanı sıra, 326 ppi yoğunluk gibi çözünürlük ile piyasada boy gösterecektir.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu