Güzellik

Göz Şekline Göre Eyeliner Sürme Teknikleri

Eyeliner kullanmaktan vazgeçmeyen kadınlar için eyeliner sürme teknikleri gözlerindeki etkili bakışları ortaya çıkarmaya yardımcı olur.

Hangi Göze Hangi Eyeliner Sürülmelidir?

Kadınlar kimi zaman göz şekline göre eyeliner sürme teknikleri konusunda yardım almak isterler. Eyeliner, kadınların vazgeçemediği makyaj ürünleri arasında yerini alır. Kuyruklu ya da kuyruksuz modelleri ile her göz yapısına uygun bir eyeliner sürme tekniği bulunur. Bu sayede de kadınlar için istenilen bakışlar kolayca elde edilir.

Makyaj esnasında yapılan hataların en büyüğü herkesin aynı tarz makyajı yapmasıdır. Oysaki göz yapısı yapılacak makyajı da etkiler. Herkes kendine uygun olan kusursuz makyajı elde etmelidir. Bunun için de eyeliner uygulamasına başlamadan önce kendi göz yapınıza uygun olma sürme tekniği iyi bir şekilde öğrenmeniz önemlidir.

Badem Gözler İçin Eyeliner

Badem gözler, her tarz eyeliner uygulamasını rahatlıkla uygulayabilir. Bu göz şekline sahip olan kadınlar diğerlerine göre çok daha avantajlıdır. Bu sayede de makyajlarında her zaman kusursuz bakışları elde edebilir.

Badem gözlü kadınlar için özellikle klasik kedi eyeliner uygulaması önerilir. Kuyruklu ve orta kalınlıktaki bu uygulama onların bakışlarını daha da etkili hale getirir. Eyeliner uygulama konusunda birkaç deneme yaparak en doğru sürüş tarzını da elde edebilirsiniz.

Düşük Göz Kapakları İçin Eyeliner

Göz kapağı düşük olan kadınlar uyguladıkları makyaj ile daha kalkık bir gözkapağı oluşturabilir. Bunun için de kuyruklu bir eyeliner tercih etmek gerekir. Kuyruğu ne kadar uzun ise göz kapağının düşük görüntüsü de o ölçüde azalır. Bu nedenle de kalın ve kuyruklu uygulama düşük göz kapakları için eyeliner konusunda kişilere gereken yardımı sunar. Doğru uygulama ile istenmeyen göz görüntüsünden de kurtulma sağlanır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu