Gebelik

Gebelikte Omega 3 Almayın

Gebe olan kişilerin takviye olarak omega 3 aldığını duymuşsunuzdur. Fazla tüketim zarara yol açacağından gebelikte omega 3 almayın.

Gebelikte Omega 3 Alınmamasının Nedenleri

Peki, neden gebelikte omega 3 almayın uyarısı yapılır? Omega 3’üün zararları nelerdir? İlk olarak omega 3 nedir sorusunun yanıtı veriliyor. Balık yağı olarak bilinen amino asitlere omega 3  deniyor. Vücut sağlığı için varlığı son derece önemlidir. Ana rahmine düşen bebeğin dahi, omega 3’e ihtiyacı olacaktır. Özellikle hücrelerin ve yapısal organların gelişimi için ihtiyaçtır. Vitamin kaynağı olmadığından düzenli olarak dışarıdan alınması gerekmektedir.

Doğal Besinlerden Alın

Kişinin ihtiyacı olan omega 3’ü alması doğal yollar ile olabilir. Balıkta bol miktarda bulunduğundan düzenli balık tüketimi ile vücudunuzun bu ihtiyacını gidermeniz mümkün olacaktır. Doğal besinlerden aldığınız omega üçün herhangi bir yan etkisi de olmayacaktır. Sağlıklı şekilde omega 3 tüketimi gerçekleşmesi durumunda gebeliğin de son derece normal seyrinde ilerlemesi söz konusudur. Bunu bilerek, rahat şekilde beslenme düzeninizi ayarlayabilirsiniz.

Omega 3 Zararları

Yararları olduğu kadar dışarıdan ilaç ile takviye alınmasının zararları da olacaktır. Normal gıda olarak değil tablet ya da kapsül olarak almanız yapay şekilde omega üç tüketiminin olmasıdır. Sindirim sisteminin bozulması, doktorunuzun kontrolü olmaması durumunda piyasada zararlı olan ilaçların kullanılması sorunlara yol açabilir. Ayrıca ambalajlı olan ilaçların zararlı olması da direkt olarak bebeğe zarar verebilir. Doktorunuzun uyarlarını dikkate alarak omega üç tüketiminin düzenli olmasını sağlayabilirsiniz.

Pek çok tüketici direkt olarak omega 3 zararları nedir sorusunu soracaktır. Zararlarının önlenmesi açısından doğal tüketim ile omega üç alınmasına dikkat etmelisiniz. Özellikle hamilelik döneminde doktorunuzun kontrolü dışında hareket etmemeniz önerilir. Bilgi talep edebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu