Dekorasyon

Ev Dekorasyonunda En Popüler Stilleri Nelerdir?

Ev Dekorasyonunda En Popüler Stilleri Nelerdir? Dekorasyonda stil, herhangi bir mekanın içinde hayatlarını sürdüren insanların karakter yapılarını yansıtmalıdır. Yaşama bakış açıları ile belirlenmelidir. Bundan ötürü dekorasyon için seçilecek mobilyalar da en minik objesine kadar çok büyük bir öneme sahiptir.

Ev Dekorasyonunda En Popüler Stilleri Nelerdir? Mobilya seçimi de yerleştirmesi de son derece dikkat edilmesi gereken işlerdendir. Yapılan tasarım hem bir bütünlük hem de ahenk oluşturmalıdır. Bunun içinde aynı stilde bir içeriğe ve görünüme sahip bulunmaları gerekmektedir.

Endüstriyel Dekorasyon Fikirleri

Sadelik, her zaman insanların istedikleri ve ön planda tuttukları bir şeydir. Ancak işin farkını gösterecek olan detaylarda gizlidir. Detay, endüstriyel temel tabanlı bir dekorasyon için vaz geçilmezdir. Günlük yaşamda sıklıkla elde edilebilecek parçalarla elde edilebilecek bir stil çeşididir. Endüstriyel tarzı ön plana çıkaracak malzemelerin başında tuğla ve metal içerikli plakalar ile ahşap vurgusu ilkleri almaktadır.

Endüstriyel dekorasyon, soğuk bir tarz olarak görülmektedir. En fazla tercih edildiği alan, ofislerin dekorasyondur. Ancak ev için de düşünüldüğü gözlemlenmiştir. Neticede tercih meselesidir. Metal ağırlıklı şık kullanıma sahip ahşap desenli tasarımların, tuğla desenli duvarlarla bir uyum yakalaması, endüstriyel temel tabanlı stil için beklenen manzaradır.

Minimalist Stil Fikirleri

Günümüzde hem ev hem de ofis için sadelik ön plandadır. Minimalist ögelerin yoğunluk kazandığı dekorasyonlar görülmektedir. Hem modern hem de fonksiyonel bakış açısı, dekorasyonda etkilidir. Detaylar oldukça önem arz etmektedir. Dağınıklık ile fazla eşyanın verdiği rahatsızlık, insanları minimalist bir stilde dekorasyon seçeneğine itmiştir.

Bu stilde ilk yapılacak şey, bir odak noktası seçmektir. Seçilen odak noktasına göre tüm eşyalar şekillendirilir ve ona göre seçilir. Renklerin olabildiğince en az seviyede tutulması ve kullanılan objelerin oldukça küçük olması ile fonksiyonel yapısı, bu stilin en belirgin özelliklerindendir.

İskandinav Tarzı Dekorasyon Fikirleri

Sadelik ile soğukluk, İskandinav stilinin en belirgin özelliğidir. Renk olarak beyaz ve açık tonların kullanıldığı bu stilde, hem mobilyalarda hem de yer döşemelerinde seçim, ahşaptır. Ahşap tema, bu tarzın en belirleyici özelliğidir. Şömine detayı da sade özellikli mobilyaların ve odanın beyaz renginin soğukluğuna eşlik etmesi ve siyah çerçeveli resimlerle dokulu kumaşların oluşturduğu ahenk, bu tarzı ortaya koymaktadır.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu