Dekorasyon

Yazlık Evlerinizin Salonları İçin Seveceğiniz Renk Paletleri

 

2015-2016  yazlık ev dekorasyonu modellerine uygun olarak yazlık evleriniz için renk seçiminizi yapar iken birbirine uygun renkleri seçmeniz gerekmektedir ve bu renkler sizin zevk anlayışınıza uygun olması gerekmektedir. Aksesuar rengine bakar iken de mobilyalarınızdan duvar ve zemin rengine kadar bir çok faktöre dikkat etmeniz gerekir.

Yazlık Evlerinizin Salonları İçin Seveceğiniz Renk Paletleri

Kahverengi Yoğunluklu Evlerde

Bej, kahverengi, mercan rengi ve uçuk yeşil renk paletleri büyük salonu olan büyük evlerde duvarlarda ve zeminde kullanabilirsiniz. Ancak salonunuz küçük ve eviniz de küçük ise bu renkleri aksesuarlarda kullanmanızda fayda var. Bu renkleri özellikle kahverengi mobilyaların olduğu evlerde kullanabilirsiniz. Bu renk uyumunu istediğiniz her yerde kullanabilirsiniz. Kahverengi ve koyu vizon renkli koltuklarınızda uçuk yeşil ve mercan rengi kırlent yastıklar ile kombin yapabilirsiniz.

 

Yazlık Evlerinizin Salonları İçin Seveceğiniz Renk Paletleri

Krem Rengi Yoğunluktaki Evlerde

Krem rengi yoğunluklu evlerde metalik gri, uçuk pembe, mavimsi bir gri, krem rengi ve kahverengi renklerini kullanabilirsiniz. Bu renkleri kullanarak hem daha modern hem de daha şık bir görüntü oluşturabilirsiz. Krem rengi, uçuk pembe gibi açık renkli tondaki koltuklarda renkli duvarlar kullanabilirsiniz. Renkli duvarlar ile de pembe renkli vazo gibi aksesuarlar kullanabilirsiniz.

 

Yazlık Evlerinizin Salonları İçin Seveceğiniz Renk Paletleri

Deniz Kıyısı Görünümü

Yeşil, sarı ve griye dönen mavi tonları ile deniz kıyısı görünümünü destekleyen bir salon ortamı yaratabilirsiniz. Yazlık ev dekorasyonu modellerinde bu sezon mavinin her tonu oldukça moda. Mavinin buharlı görüntülü tonlarını seçebilirsiniz. Mavinin turkuaz ve koyu mavi tonları da bu sene moda. Fakat bu tonlar yerine farklı tonları da kullanabilirsiniz. Salonunuz için göz yormayan uçuk tonlar çok önemlidir. Pastel mat tonlar da bu sezon oldukça kullanılıyor.

 

Yazlık Evlerinizin Salonları İçin Seveceğiniz Renk Paletleri

 

 

 

 

 

Koyu Renkli Duvarlar

Geniş bir salonunuz var ise koyu renkli tonları kullanabilirsiniz. Koyu renkli duvarlara bej, krem gibi açık renk koltuklar yakışacaktır. Bunun yanında mor, turuncu, lila gibi aksesuarlar ve kırlet yastıklar kullanabilirsiniz. Zemininizi de açık tonlarda seçmelisiniz. Koyu renk duvarların yanı sıra zemin ve koltuklar da koyu seçilir ise bu sefer çok basık bir görüntü oluşur.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu