Teknoloji

Windows 10 Anniversary Nedir ve Nasıl Yüklenir?

Windows 10 Anniversary Nedir ve Nasıl Yüklenir? Son zamanlarda birçok Windows kullanıcısı Windows 10 Anniversary Nasıl Yüklenir? Sorusunu merak etmektedir. Bizde bu yazımızda Windows kullanıcılarının merakını giderecek soruları sizler için yanıtladık. İşte tüm detaylar yazımızda yer almaktadır.

Windows 10 Anniversary Nedir ve Nasıl Yüklenir? Sorusu birçok Windows kullanıcısı tarafından merak edilen sorular arasında yer almaktadır. Windows’un yeni kutlanan 10. yıldönümü güncellemesi olarak Windows 10 Anniversary Update güncellemesi kullanıma sunulduğu zaman birçok kişi merak etmeye başlamıştı. Windows 10 Anniversary kullanmak için öncelikle Microsoft’u güncellemeniz gerekmektedir. Burada yapacağınız güncelleme sayesinde Microsoft tarafından sunulan güncellemeler aynı zamanda bölgesel olarak sunulmakla beraber aynı zamanda da birden çok cihaz için otomatik indirme sunulmaz.

Bu nedenle Windows 10 Anniversary güncellemesini kendi başınıza yapmanız gerekebilir. Burada yer alan adımları takip ederek siz de Windows 10 Anniversary güncelleme yapabilirsiniz.

Windows 10 Anniversary Yükleme

Windows 10 Anniversary yüklemek açısından ilk önce yapmanız gereken Windows 10 Anniversary Uptade indirme sayesinde burada bulunan cihaz açısından manüel olarak indirilme yapmanız gerekmektedir.

Bu uygulamayı indirme yapmadan önce de internete bağlı olduğundan aynı zamanda da güç adaptörünün de bu sırada açık olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Bu sayede yapacağınız yükleme de bu şekilde yarım kalmaz. İndirme işlemine başlamadan önce bilgisayar güncelleme de bununla beraber otomatik olarak uyumluluk testi sunulacaktır.

Windows 10 Anniversary sunduğu test sırasında sizin müdahale etmeniz gereken bir durum yoktur. Windows 10 güncelleme yaparak siz de hızlı bir şekilde işlem yapabilirsiniz. Burada yer alan uyumluluk testi olumsuz sonuçlanma durumu da olabilir eğer uyumluluk testi olumsuz sonuçlanırsa yapmanız gereken tekrar burada yer alan işlemleri tekrarlamaktır.

Windows 10 Anniversary kurulumu yapmak için öncelikle yapmanız gereken indirdiğiniz dosyanın üzerine tıklamaktır. Bu sayede açılan sayfalar da sizi direkt olarak yönlendirecektir. Yönlendirme yapılan butonlara tek tek tıklayarak sayfaları geçin bu işlem sırasında bilgisayar üstünde başka sekmeler açmamaya dikkat etmeniz gerekmektedir. Aynı zamanda burada hata vermeden, takılmadan daha hızlı bir şekilde işlem yapmaya devam edeceksiniz. Aynı zamanda bu işlem ile daha hızlı bir kurulum yapabileceksiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu