Güzellik

SICAK SU İÇMENİN MUCİZEVİ ETKİLERİ

SICAK SU İÇME
Sıcak su çoğu kişi tarafından tercih edilmez. Hele yaz aylarında dolaptan çıkmış buz gibi su tercih edilir. Oysaki sıcak suyun vücudumuz için mucizevi faydaları vardır. Sizler için araştırdık.
Zayıflama
Özellikle sabah kalkar kalkmaz içeceğiniz iki bardak sıcak su metabolizmayı hızlandırarak kilo vermenizi kolaylaştırır.
Balgam söktürür
Soğuk algınlığına bağlı balgamı vücuttan atmada en etkili yöntemdir. Gün içinde içilen sıcak su balgamın kolay atılmasını sağlar.
Rahatlatıcı
Sıcak su vücuttaki kasları gevşettiği için rahatlatma etkisi vardır, iş yorgunluğunu atmanın en iyi yolu sıcak su ile alınan duş’tur.
Detoks etkisi
Tüketilen sıcak su hararet yapacağı için terlemenize neden olacaktır, ter ile vücuttaki zararlı toksinler kolaylıkla atılır.
Gençlik iksiri
Sıcak su ve ter ile toksinler vücuttan uzaklaştırılırken hücre yenilenmesi sağlanır, buda cildinizin daha taze ve genç görünmesini sağlar.
Sivilce
Sıcak su ciltte etkili bir temizlik sağlar, buda sivilce ve akne oluşumunun önüne geçer.
Saçlar
Sıcak su tüketmek saç diplerinin nemlenmesine, dolayısıyla sağlıklı ve parlak saçlara kavuşmanızı sağlar.
Kepek
Saç diplerindeki kurumanın önüne geçeceği için saç diplerinde görülen kaşıntı ve kepeği önler.
Sağlıklı bir kan dolaşımı
Sıcak su içmek kaslarınızın ve sinir sisteminizin düzenli bir şekilde çalışması demektir. Ayrıca damar etrafında yağ birikmesinin önüne geçerek damar sağlığınızı korur.
Sindirim
Özellikle yemek araları ve yemeklerden hemen sonra içilen sıcak su sindirimi kolaylaştırır, soğuk suyun ise gıdalarla alınan yağın sertleşerek hazmın zor olmasına neden olduğu kanıtlanmıştır. Sıcak su özellikle ağır ve yağlı yemeklerdeki hazımsızlığın önüne geçer.
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu