Güzellik

Porselen Makyaj Nedir?

 

 

Porselen Makyaj Nedir?

Bayanlar makyaj yaparken uzun ve kalıcı bir makyaj nasıl yapılır? Gibi farklı makyaj stilleri denemektedirler. Porselen makyaj aslında bütün bayanların yaptığı profesyonel makyajlardan farklı bir şey değildir. Bu makyaj çeşidinde de kullanılan malzemeler aynıdır diğer makyaj malzemeler ile. Farklı olarak bilinen porselen makyaj pudrası diye bilinen taş pudradır. Sulandırılarak yüze uygulanmaktadır.  Bunu makyajı yaparken göz farları ise ıslak olarak kullanılmalıdır.  Yüz cildinizde doğal olarak görünmemektedir. Ve cildinizde mat bir görüntü oluşturmaktadır. Yüzde herhangi bir kaza izi, ya da çok büyük doğum lekeleri, yanık izleri bulunan kişilere yapılır.  Örnek olarak şarkıcı İzel’i en iyi örnek olarak verebiliriz. Kendisi ekrana çıkmadan önce kesinlikle porselen makyaj yapmakta. Ekranda iyi görünse de yakından bakıldığında oldukça mat görünür.

Porselen Makyaj Hakkında Daha Fazla Bilgiler

Porselen Makyaj Hakkında Daha Fazla Bilgiler

 

Porselen makyajı cilde uygulamak aslında çok zor değil. Sadece uygularken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Öncelikle fondoten ve pudranın cildiniz ile renk olarak uyumlu hale getirmeye dikkat ediniz. Bu ürünleri cildinize uyguladığınız zaman cildiniz de doğal bir görüntü oluşturulmaktadır.  Eğer bu görüntü oluşmaz ise porselen makyaj amacından sapmış olmaktadır.

Porselen makyaj yapmak genelde çoğu kadına yakışmaz, ondan dolayı bu makyajı yapmak oldukça farklı makyaj stilleri gibi uygulanmamalıdır. Bu makyaj stilini uygulamadan önce yüzünüzü iyice temizlemeyi ihmal etmeyin. Bu ayrıntıya lütfen dikkat edin.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu