Eğitim & Kurs

İsviçre’deki En İyi Üniversiteler Hangileridir?

İsviçre’deki En İyi Üniversiteler Hangileridir? Şüphesiz ki, İsviçre, uluslararası öğrenciler için giderek daha popüler bir yer haline geliyor. Yüksek yaşam kalitesine ek olarak, Avrupa ülkesi dünya çapında tanınan mükemmel üniversitelere sahiptir.

İsviçre’deki En İyi Üniversiteler Hangileridir? Ve zengin olmayanlar bile İsviçre’de okuyabilirler. Çünkü çeşitli burs imkanları sunulmaktadır. İşte, İsviçre’deki en iyi üniversiteler!

ETH Zurich

ETH Zurich, İsviçre’deki en iyi üniversitedir. 1855 yılında Federal ETH Zurich Okulu olarak kuruldu ve tarihi boyunca uzmanlar yetiştirdiği ve devrim niteliğinde teknolojilerin yaratılmasına yardımcı olduğu için İsviçre sanayileşmesine en çok katkıda bulunanlardan biri oldu. ETH Zürih bugünkü adı olan İsviçre Federal Teknoloji Enstitüsü’nü 1911’de almıştır. O zamandan beri hükümet ve endüstri ile ortaklıklar kurmuştur. Bugün, kurumun iki kampüsü vardır: ana kampüsü Zürih’te ve ikinci kampüs, İsviçre başkentinin eteklerindeki Hönggerberg’de. Ayrıca dünyanın her yerinden öğrencilerin ilgisini çeken bir eğitim merkezidir. İsviçre’deki en iyi üniversite olarak kabul edilir ve aynı zamanda uluslararası anlamda öne çıkar

EPFL

Okul, uluslararasılaşması, 120’den fazla milletten gelen öğrencileri, profesörleri ve işbirlikçileri ağırlaması ile ünlüdür. Üniversite, ülkenin Fransızca konuşulan bölümünde yer alır. EPFL’nin ana kampüsü, İsviçre’de Lozan Üniversitesi (UNIL) ve EPFL’nin kendisi gibi birçok farklı eğitim kurumuna ev sahipliği yapan geniş bir alan olan Dorigny Üniversitesi Kampüsü’ndedir

Zürih Üniversitesi

İsviçre’deki en iyi üçüncü üniversite Zürih Üniversitesi’dir. Bugün, gezegendeki ilk 100 arasında yer alan üniversitelerden biri olarak yer alıyor ve kendisini tüm gezegende en çok tanınan üniversitelerden biri olarak pekiştiriyor. Bu popüler okul 1833 senesinde kurulmuştur. 26.000’den fazla öğrencisi ile İsviçre’nin en büyük üniversitesidir. Yedi fakülteden oluşur ve yaklaşık 100 bilgi alanında çeşitli kurslar sunar. UZH ayrıca Avrupa’nın önde gelen araştırma üniversitelerinden biridir ve Avrupa Araştırma Üniversiteleri Ligi’nin (LERU) bir parçasıdır. Kurum, Erwin Schrödinger de dahil olmak üzere 12 Nobel Ödülü sahibi yetiştirmiştir.

Bern Üniversitesi

Bern Üniversitesi, 1834 yılında İsviçre’nin Almanca konuşulan bölgesinde kurulmuştur. Aynı adı taşıyan şehirde bulunur ve kampüsü şehrin her yerinde binalara sahiptir. Şu anda, üniversitenin sekiz farklı fakültede kayıtlı yaklaşık 18.000 öğrencisi bulunmaktadır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu