Gebelik

E Vitamini Regl Sancılarını Azaltıyor Mu?

 

Kadınların yaşadıkları en ağır ve sancılı dönemleri Regl dönemidir. Bu dönem birçok kadının farklı ağrılara ve psikolojik problemleri yaşamasına ortam hazırlamaktadır. Genel olarak bu süreçte bayanlar kendilerini kötü hissedecek eylemler de bulunmaktan kaçınıp tek başlarını bu süreci yaşamayı tercih ederler.

Bu süreçte tüm kadınlar için en önemli nokta yaşanan şiddetli ağrılardan nasıl kurtulacaklarıdır. Çünkü tüm kadınlar için en büyük problem bu süreçte tüm eylemlerini ertelemek zorunda kalmaları ve şiddetli ağrılar ile baş etmeyi öğrenmeleri olmuştur. Bu nedenle tüm araştırmalar bu ağrıların nasıl geçeceği yönünde gelişmektedir.

E Vitamini Ağrılara Meydan Okuyor

Regl için en önemli vitamin olarak bilinen ve türleri genel olarak badem, fındık, fıstık, mısır, tahin gibi oldukça sağlıklı besinler olan bir vitamindir. Kişi bu vitaminleri alarak daha sağlıklı bir süreci geride bırakır. Yani bu süreçte bu vitaminin kişiyi ağrılardan kurtardığı kesin bir cevap olmuştur. Sağlıklı bir şekilde yaşamlarını devam ettirmek isteyen tüm bireyler bu şekilde bir tedavi yöntemi tercih edebilirler.

Kadında bu süreçte yaşanan hormonsal yükseklik kanda meydana gelen akıntının ağrıyı şiddetlendirmesinde etkilidir. Bu şekilde yüksek akıntılar meydana gelse de kadın ağrılarından istediği şekilde kurtulamayabilir. Bu nedenle sürekli olarak kadınların vitamin değeri yüksek olan besinler ile kendi sağlıklarını kontrol altına alacak şeyler yapması gerekmektedir.

Eğer sizlerde yüksek dozda ağrı çekiyor ve bu şekilde bir kan akımına yon vermiyorsanız sağlıklı besinleri tercih ederek her geçen gün daha az ağrıya maruz kalabilirsiniz. E vitamini sizlerin sancılı sürecinizi geride bırakmanıza yardımcı olacak en etkili ilaç olarak bilinir. Çünkü bu dönemde bilmeden kullanılan ilaçlar sizlerde çok daha büyük sorunlara meydan hazırlayabilmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu