Güzellik

Bronzlaştırıcı Yağlar

Bronzlaşmak için her sene tatilin gelmesini dört gözle bekliyor, fakat elde ettiğimiz bu çekici cilt görünümünü maalesef uzun süre koruyamıyor ve kısa zaman sonra eski ten rengimize geri dönüyoruz. Peki bronz bir tene sahip olmak için, şezlonga uzanmanın dışında bir yöntem daha olduğundan haberiniz var m? Hayır, hayır elbette solaryum gibi külfetli ve aynı zamanda cilt problemlerine zemin hazırlayabilecek bir yöntemden bahsetmiyoruz. Kastettiğimiz şey bronzlaştırıcı doğal yağlar! Kullanımı oldukça kolay ve aynı zamanda maliyeti de oldukça düşük olan bu yağlar ile bronzluğu dört mevsim yaşamak elinizde…

Bronzlaştırıcı Etkisi Olan Yağlar Hangileridir?

Havuç Yağı: Cildin nem dengesini korumasına yardımcı olurken, aynı zamanda düzenli kullanımı sağlandığı takdirde doğal ve kalıcı bir bronzluk sağlar. Fakat kullanımı her gün değil, gün aşırı tekrarlanmalıdır. Aksi halde yoğun kullanımı, cilt tonunun turuncuya kaçmasına sebebiyet verebilir.

Kakao Yağı: Cilt dokusuna kalıcı bir bronzluk kazandırırken, aynı zamanda besleyici ve sıkılaştırıcı etki de sağlayarak kırışıklık gibi yaşlanma etkileri konusunda da fayda sağlar.

Ceviz Yağı: Fiyat oranı kakao ve havuç yağına kıyasla bir tık daha pahalı olan ceviz yağı, kalıcı bronzluk veren yağlar arasında belki de en etkin sonuç veren üründür. Ayıca cilt yapısındaki hücreler üzerinde gösterdiği yenileme etkisi de göz ardı edilmemeli.

Hindistan Cevizi Yağı: Cilt yapısında meydana getirdiği besleyici ve canlandırıcı etkisi bir yana, bronzlaştırma konusunda da oldukça yüksek etkiye sahip olan Hindistan cevizi yağı; hafif yapısı ve harika kokusuyla kalıcı bronzluğu imkansız olmaktan çıkartıyor.

Susam Yağı: Kuru cilt tipleri için aynı zamanda doğal bir nemlendirici işlevi de bulunmaktadır. Doğal yollarla bronzluk kazanmanıza imkan sağlarken, güneşin zararlı etkilerinden de korur.

Bronzlaştırıcı Yağlar Nasıl Kullanılmalı?

İlk aşama olarak koruyucu etkisi bulunmakta olan bir güneş losyonu sürün ve ardından 3 saat kadar güneşlenin.  Sonrasında ise yukarıda belirttiğimiz bu kalıcı bronzluk sağlayan yağlar içerisinden birini temin edin ve güneşlenmenin ardından cildinize uygulayın. Bu işlemi yaklaşık 5 gün kadar tekrarlamanız yeterli olacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu