Güzellik

Yüzdeki Yağlanma Nasıl Geçer?

Sivilcelerin ve diğer cilt sorunlarının oluşmasında cilt yağlanması önemli etmen olur. Bazı yöntemler ile cilt yağlanmasını ortadan kaldırabilirsiniz.

Cilt Yağlanmasını Ortadan Kaldırma Yöntemleri

Yağlanma ile oluşan sivilce ve akne gibi oluşumları ortadan kaldırmak için yüzdeki yağlanma nasıl geçer sorusu merak edilir. Sivilce oluşumlarının en büyük nedeni yüz yağlanmalarıdır. Özellikle de alın ve burun kısmını içine alan yüzün T bölgesinde yağlanma daha çok görülür. Kimi zaman cilt yapısından kimi zaman da çevresel faktörlerden kaynaklı olarak ciltte yağlanma oluşabilir. Bu yağlanmaları ortadan kaldırarak cilt kusurlarını da ortadan kaldırabilirsiniz.

Cilt Gözeneklerini Temizleyin

Cilt gözenekler yüzün nefes alıp vermesine olanak sağlar. Bu sayede de ciltteki yağlanmaya da engel olunur. Ancak yüz gözeneklerin yeterince temizlenmemesi bu yağlanmayı arttırır. Çevresel kirlilikler cilt gözeneklerin tıkanmasının en önemli nedenidir. Ayrıca yağılan makyaj ile de cilt gözenekleri kirlenir. Düzenli olarak cilt gözeneklerini temizleme sayesinde bu sorundan kurtulmanız da söz konusu olur. Cilt temizleyiciler ile cilt gözeneklerini etkili bir şekilde temizleyebilirsiniz.

Yüzünüzü Yıkayın

Yüzdeki yağlardan kurtulmanın en kolay ve etkili yollarından biri de sürekli yüzü yıkamaktır. Yüz her yıkandığında ciltte bir ferahlama oluşur. Oluşan bu ferahlama nedeni ile de ciltteki yağlanma da ortadan kalkar. Gün içerisinde 3 ya da 4 kere yüzünüzü yıkayarak oluşan yağlanmadan kurtulabilirsiniz.

Gül Suyu İle Yüzü Temizleyin

Yağlanmanın ortadan kaldırılmasında gül soyu da oldukça etkilidir. Gül suyu ile yıkanan yüz kısa süre içerisinde yağlı görüntüsünden kurtulur. Bunun için yapılması gereken b,r pamuğa bir miktar gül soyu döküp yüzünüze uygulamaktır. Bu uygulama sonucunda da cilt yağlanması önlenme sağlanır. Ciltteki sivilceler de ortadan kalkar.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu