Moda

Tüy modası

 

2015 in en önemli akımlarından biri olan tüy modası her yerde. Ayakkabıdan çantaya, elbiseden aksesuara kadar her yerde tüyler var.

Kendini farklı bir o kadarda tarz sahibi göstermek isteyenlerin tercihi olacak tüy detaylı kombinler vitrinlerde yerini almış durumda. Kuş tüyü aksesuarlı kışlık kıyafetler göz doldururken, mevsimlik giyilebilecek uzun hırkalar da çok şık. Sizlerde kuş tüyü modasını üzerinizde yansıtmak istiyorsanız; kuş tüyü aksesuar kullanılan, etekler, şapkalar ile bu  stili yakalayabilirsiniz.

Tüy modası ile renklenen kıyafetleri kombin etmek öylesine kolay ki, seçtiğiniz sıradan bir parça ile bu sağlanabilir. Düz siyah bir elbiseyi; kuş tüyü aksesuar küpelerle hareketlendirebileceğiniz gibi, kuş tüyü detaylı uzun bir kolye ile de kombinleyebilirsiniz.

Kuş tüyü modası ile hareketlenen, gece elbiseleri, şeffaf kıyafetlerin yanı sıra gündelik parçalarda mevcut. Sade bir eteğin altına iliştirilen tüyler ile eteğin havası bir anda değişmekte. Sizlerde sıkıldığınız parçalara kuş tüyü ekleyerek farklı tasarımlar yapabilirsiniz.

Yaza yaklaştığımız şu günlerde tüylü kıyafetler giymeniz biraz tuhaf kaçabilir ama saç tüylerini rahatlıkla kullanabilirsiniz. Dünya starlarının bile saçlarını süsleyen saç tüylerini nasıl kullanacaksınız? Bunun için sizlere ufak tüyolar vereceğim.

Daha gösterişsiz ama şık olmaktan yanaysa tercihiniz, kendi saç renginizde saç tüyü takabilirsiniz.

Daha iddialı ve fark edilir olmak istiyorum derseniz, farklı renklerde saç tüyü takabilirsiniz. Pembe, yeşil, mavi gibi saç tüylere çok çarpıcı.

Tüylerin kullanıldığı bir alanda ayakkabılar. Görünüşleri ile biraz farklı bir o kadarda tuhaf görülen bu ayakkabıları giyecek vardır elbet. Ama benim tarzım değil diyorsanız, sırf bu akıma uymak için böyle şeyler denemenize gerek yok.

Sokaktaki herkes kuş tüyü modasına kapılmışken, kendinizi bu akıma hazır hissetmiyorsanız, kuş tüyü detaylı bilekliklerden başlayabilirsiniz. Günlük bir kombini farklılaştırmak için çok güzel bir fikir olan kuş tüyü detaylı bilekliklerden, renk renk alıp farklı kombinler yapabilirsiniz.

Bu akım her daim devam etmeyeceği için, kuş tüyü detaylı kıyafet alırken, tüy detayının çıkarılıp takılan olanını almanızı öneririm. Bütçesi uygun olanlar istedikleri şekilde alabilirler ama imkânları sınırlı olanlar için böyle detaylar önemli.

Eğer ruhunuzu yansıtıyorsa, hiçbir kalıba takılmadan kuş tüyü modasını üzerinizde yansıtın. Yok, hayır bu akım beni sarmadı derseniz, kendinizi zorlamanın bira anlamı yok.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu