Moda

Tulum Kombini Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli

Tulum Kombini Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir? Bazen kurtarıcı olan bazen de kabusa dönüşen tulum nasıl kombin edilir? Hangi durumlarda tulumların giyilmesi gerekir?

Tulum Kombini Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir? Tulum nasıl kombin edilir gibi sorulara cevap arayanlar spor ya da abiye tulum modellerini bir kere giyinmeyi kafalarına koymuştur. Ancak gerek vücut yapısı gerekse tulumun tercih edildiği kombin tamamlayıcıları seçiminizin zorlanmasına neden olabilir. Kombin oluşturmak istediğinizde öncelikle tercih edeceğiniz konseptler spor mu yoksa abiye mi olacağıdır. Hangi durumun tercih edileceği belirlendikten sonra, doğru seçimin yapılması için de uygun kumaşlar kullanılabilir.

Vücut tipiniz kum saatiyse genelde tüm tulum modelleri size yakışacaktır. Bu yüzden kısa boylu ve şişman değilseniz tulum giymeniz için hiç bir engeliniz yok demektir. Çünkü çok riskli bir moda parçasıdır. Desenli tulumlar ise çok daha büyük bir risktir.

Nasıl Tulum Tercih Edilmeli?

Çok ince bir kumaştan üretilen tulumlar iyi görünmeyecektir. İş yaşamında tercih edilen tulumlar kalın kumaşlar olarak üretilmektedir. Ancak abiye tulumlarda daha farklı kumaş çeşitlerinin kullanıldığı bilinmektedir. Doğru malzemeler tercih edildiğinde tulumlar duruş açısından son derece şık olacaktır. Bu yüzden iyi bir seçim yapmak istediğinizde giyeceğiniz yer önemlidir. Tulum modelleri deneyerek size en yakışan tarzdakini tercih etmeniz daha pratik bir çözüm olacaktır.

Spor Tulumlar

Daha çok denim ya da desenli olarak tercih edilen spor tulumlar birçok spor ayakkabıyla kombinlenebilmektedir. Son dönemde ise denimin kalın modelleri ve fitilli kadifelerden tulumlar üretilmeye başlamıştır. Ayrıca uzun boylu kişiler için farklı konseptler oluşturulması mümkün olabilir. Spor tulum modelleri için birçok tekstil firması renkli seçimler bulacağınız modeller üretmiştir. Kadife tulumlar ise biraz daha riski arttıracak modeller arasındadır.

Abiye Tulumlar

Özel günlerde ve etkinliklerde tercih edeceğiniz abiye tulumlar, payetli ya da parlak kumaşlar kullanılarak üretilmektedir. Takım elbise havasındaki tulum modelleri gibi çeşitleri de abiye olarak tercih edebilirsiniz. Tek omuz, straplez ya da fularlı tulum modelleri abiye giyiminiz için değişik bir alternatif olabilir. Model seçimi yaparken de basen kısmının çok dar olmamasına özen göstermelisiniz. Şık abiye tulum kombinleri omza atılan ceketlerle tamamlanabilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu